У Чернігові пропонують перейменувати більше 140 вулиць
Ініциативна група з перейменування вулиць при управлінні культури і туризму у складі істориків, громадських діячів днями розглянула отримані за період від початку російського сторгнення в Україну пропозиції.

Серед них - що в Чернігові мають з’явитися вулиці на честь героїв Маріуполя і 1-ої окремої танкової сіверської бригади, яка боронила місто від російських окупантів.
- Ця робота тільки розпочалася. Вона потребує дуже великого процесу усвідомлення, збору інформації і переосмислення. Перейменування - це й певний інструмент ідеологічної боротьби з російським агресором сьогодні, це в першу чергу. І з тією експансією, яка була більш як 200 років на Україну. І це переосмислення нам, можливо, розставить ту всю велику правду про історичні постаті, про нашу топонімію і взагалі про історію нашого міста, - розровідає керівник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук.
А всього перейменувати пропонують більше ста сорока вулиць. Одним хочуть повернути історичні назви. Приміром, Родимцева назвати Воздвиженською, Декабристів – Чорториївський Яр, а Малясова – Пантелеймонівською. Іншим – дати імена видатних земляків, таких як краєзнавець Андрій Карнабед, Герой України Євген Лоскот, Почесний громадянин Валерій Сарана. Не забули і про історичні постаті – князів, гетьманів і сотників.
- Ми маємо можливість перейменувати, вірніше, повернути історичні назви. Це і пам'ять, але це і туризм, - говорить член цієї комісії історик Сергій Бутко.
Вулиці Першого Травня пропонують дати назву Першої окремої танкової Сіверської бригади, а вулицю Рокоссовського перейменувати на проспект Левка Лук’яненка. Директор історичного музею імені В.Тарновського Сергій Лаєвський пропонує винести ці питання на обговорення громади:
- Перше - віддаючи шану мужності солдатів та офіцерів 1-ої окремої танкової сіверської бригади. Друге - вже неоднарозво обговорювалося, в тому числі і на комісії. І комісія навіть тоді приймала відповідне рішення. Але Чернігів тоді був до цього не готовий. Ну, подивимося, наскільки бомбардування і артилерійські обстріли Чернігова поміняють думку містян.
Рішення щодо перейменувань вулиць, парків і скверів прийматиме міська рада. Поки ж ініціативна група збирає інформацію, розбиває назви по категоріях – фактично проводить наукову роботу, аби рішення було конструктивним і виваженим, говорить начальник управління культури і туризму Олександр Шевчук.
- Процес цей неблизький. Тим більше, що сесії сьогодні не збираються, тому що ми маємо воєнний стан. Швидше за все, оезультат ми побачимо наприкінці війни, - припускає він.
Пропозицій надійшло дуже багато. Можливо, вже невдовзі у Чернігові з’явиться площа або сквер Магдебурзького права, і вулиця Комунальників. Героїзм людей, які забезпечували життєдіяльність міста під обстрілами і підтримують чистоту і порядок нині, гідний високої оцінки і шани.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.