Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 17:03:56

Кандидатські обіцянки або поствиборчі нагадування

24.11.2012   15:09

Аби виборці могли для себе розібратися, що ж наобіцяли їм під час виборчої кампанії, активісти ГО "Ініціатива" зібрали в одному виданні всі обіцянки та передвиборчі програми кандидатів в депутати. Причому збирали методично з усіх відкритих та доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок та офіційних програм.

23 листопада у чернігівському  прес-клубі "Чиста політика" відбулося представлення інформаційного збірника "Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна  Рада сьомого скликання".

Це видання підготовлене Чернігівською громадською організацією "Освітній центр "Ініціатива" стало  завершальнім етапом реалізації проекту  "Парламентські вибори, як шанс  для розв'язання місцевих проблем Чернігівського регіону",  що був  реалізований в Чернігівській області   в межах спільної ініціативи з громадською організацією "Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень" за підтримки  Фонду Східна Європа та Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Збірник містить офіційні програми та обіцянки кандидатів, а також "темні плями" біографій кандидатів, які були викриті завдяки проведенню дослідження Руху "ЧЕСНО".

Видання представив  голова ЧОЦ "Інціатива" Павло Пущенко. За його словами, головна мета такого видання - зафіксувати передвиборчі обіцянки депутатів.

"Ми зафіксували не лише офіційні програми, але і обіцянки, що давалися в ході виборчої кампанії. Громадськість має неустанно контролювати роботу депутатів та питати,  що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки будь-якого політика", - зазначив він.  

Як зазначив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки. Наприклад, Валерій Дубіль пообіцяв побудувати 120 дитячих майданчиків до кінця 2012 року, добитися надання Ялівщині статусу регіонального ландшафтного парку.

"Найбільше обіцянок дав Ігор Рибаков. Підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Дороги, ремонти ФАПів, клубів - 160 громад з якими було підписано такі домовленості. Газифікація, прокладення доріг. Рибаков депутат який залучив найбільше коштів з держбюджету на свій округ під час виборів. Залучено більше 110 мільйонів", - розповів керівник "Ініціативи" Павло Пущенко.

Інші кандидати-переможці виборчих перегонів у своїх обіцянках більше спиралися на благодійність та матеріальну допомогу виборцю сьогодні, ніж на програми розвитку регіону та плани на майбутнє.

Найбільше епатажу та драйву було у передвиборчій кампанії Олега Ляшка. "Його обіцянки важко структурувати та визначити. Були заклики, гасла…", - поділився керівник "Ініціативи".

Інший переможець - Іван Куровський - роздавав обіцянок не багато, але вони є. В основному, це конкретна допомога сільським громадам, селам. А із загальних: підняття орендної плати з 3% до 6%. Це, до речі, головне, за що люди цілими селами хочуть вступити до "Агропрогресу" пана Куровського.

Також ЧОЦ "Ініціатива" планує створити на сайті громадської організації "Події і коментар" (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ присвячений передвиборчим обіцянкам депутатів з Чернігівщини. В профілі кожного депутата будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на даний час.  Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика - переконані в громадській організації.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.