Держава та громади мають бути партнерами
На цьому сьогодні наголосив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус під час урочистого відкриття приймально-діагностичного відділення з пунктом невідкладної медичної допомоги Бахмацької центральної районної лікарні.

— Приймальне відділення Бахмацької ЦРЛ є гарним прикладом співпраці між державою та місцевим самоврядуванням. Із загальної вартості об’єкту (8 млн грн) половина – це державні кошти, решта – співфінансування громади. Попереду ще багато роботи з покращення закладу, проте приємно відмітити, що приймальне відділення досить якісне, — прокоментував очільник ОДА.
Нині це відділення відповідає усім сучасним вимогам. За державні кошти вже закуплено та встановлено дороге медичне обладнання — апарат ультразвукової діагностики, стаціонарна рентгенівська діагностична система, комп'ютерний томограф.
Принагідно В’ячеслав Чаус у Бахмачі відвідав Центр масової вакцинації. Щодня тут вакцинується близько двохсот людей. Загалом темпи вакцинації задовільні, проте, щоб працювати оперативніше, вирішено додати ще один ноутбук та спрямувати до Центру технічного працівника.
— Чернігівщина перебуває у «червоній зоні». І щоб в ній повноцінно жити, треба вакцинуватися. Щодня в області працюють моніторингові групи, які перевіряють дотримання карантинних вимог суб’єктами господарювання. Можу відзначити, що підприємці здебільшого сумлінні, — наголосив голова облдержадміністрації під час брифінгу для обласних та місцевих ЗМІ. — Наразі маємо високу завантаженість ковідних ліжок та високу смертність. Майже всі захворілі, які потрапляють до лікарні, потребують кисневої підтримки. Рідкий кисень в області є, але його доводиться постійно перерозподіляти в ручному режимі по лікарнях, де зростає потреба.
В’ячеслав Чаус сьогодні з робочим візитом також побував і на Борзнянщині. Оглянув 2 об’єкти «Великого будівництва».
Один з них завершено на 95% — це стадіон «Колос» у Борзні. Загальна вартість його капітального ремонту – 9,8 млн грн (у т.ч. кошти ДФРР – 7,1 млн грн, кошти місцевого бюджету – 2,7 млн грн).
— Проєкти мають бути продуманими. Реконструкція стадіону (чомусь!) не передбачала асфальтування майданчиків між трибунами та біговою доріжкою. Тобто під ногами вболівальників могла б стояти калюжа, а штучне покриття доріжки швидко зіпсувалося б через надмірну вологу. Звісно, допустити такого не можна. Тому на зекономлені кошти цю проблему таки усунуть. Однак, її можна було уникнути, — акцентував В’ячеслав Чаус.
Інший об’єкт — Борзнянська ЗОШ І-III ст. імені Христини Алчевської – кандидат на фінансування у рамках Програми «Велике будівництво» у 2022 році.
Першочергова потреба закладу – теплореновація. Втім, є плани на роботи зі створення сучасного освітнього простору.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.