Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 16:18:04

У Чернігові тарифи на опалення для населення не підвищуватимуть

13.10.2021   08:48Агенцiя

У Чернігові міська влада не буде піднімати тарифи на опалення для населення в опалювальному періоді 2021-2022 років.

Про це чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно оголосив на нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради 12 жовтня.

Але він нагадав, що за таке стримування цін усе одно доведеться заплатити платникам податків. Адже погашати різницю в тарифах (різницю між їх розміром і тим, що платитиме населення) доведеться з міського бюджету.

    - Ми компенсуємо різницю у тарифах, але через це недофінансуємо капітальні та поточні видатки на утримання і розвиток інфраструктури Чернігова у 2022 році. Ми будемо змушені перерозподілити ці кошти і витратити щонайменше 100 мільйонів гривень на компенсацію різниці у тарифах, - констатував Владислав Атрошенко.

Хоча кошти платників податків мають направлятися на ремонт доріг, утеплення шкіл і дитячих садочків, придбання медичного обладнання, громадського транспорту тощо. А покриття різниці у тарифах мало би відбуватися з державного бюджету, вважає міський голова Чернігова.

Також він наголосив, що близько 10% заможних українців і олігархи здатні були би платити за тепло й за ринковими цінами.

- Вирішувати питання стабільності тарифів для населення треба було в інший спосіб. Можна було б зберегти купу грошей для держави. Я сиджу перед вами і таких як я 10% населення України, для яких також працює державна «зрівнялівка». Хоча я, і ще 10% заможних українців, могли б платити за газ за більшою ціною. Але за рахунок «зрівнялівки» я отримую газ по 7400 грн. А платив би і по 25000 і по 30000 гривень якби прийшлося. Більше 50 мільярдів гривень могли б додатково заплатити заможні люди, сплачуючи за газ за ринковою ціною. І тим самим зберегти місцеві бюджети. Але сьогодні українські мільярдери та мультимільйонери платять за газ у своїх маєтках по 7400 гривень. І нещасні українці, які за 30 років незалежності держави дожили до зубожіння, платять за газ нарівні з мільярдерами. Зробити таке - це фахове рішення? Навряд чи. Хтось відповість за це рішення у державі? Час покаже. Я підтримую бажання Президента залишити тарифи на тому ж рівні. Але за рахунок нефахового уряду це рішення зроблено не в той спосіб, у який потрібно було зробити, - пікреслив міський голова.

Розкритикував Атрошенко і рішення центральної влади, згідно з яким для часткової компенсації витрат місцевих бюджетів на погашення різниці у тарифах містам обіцяють повертати 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб).

- Якщо порахувати 4% надходжень від ПДФО для різних міст на душу населення, то вийде, що у Києві ця цифра буде дорівнювати 7800 гривень, у Дніпрі – більше 6000 гривень. А у Чернігові показник компенсації від ПДФО на душу населення дорівнює лише 4100 гривень. Іншими словами, при однаковому відсотку компенсації для всіх міст (4%) великі міста отримують суттєво більше грошей на душу населення. Великим містам держава компенсує у 1,5 рази більше коштів, ніж невеликим, таким як Чернігів. Це говорить про те, що подібні рішення уряду є непрофесійними, нефаховими і абсолютно несправедливими, - наголосив він.

Міський голова нагадав, що Чернігів знаходиться північніше ніж Київ чи Дніпро, де температурний режим, у середньому, на 3-4 градуси холодніше. Відповідно, ми почали опалювальний сезон раніше південних міст. Тому виходить, що великі південні міста витрачають менше гігакалорій і отримують суттєво більшу грошову компенсацію, а невеликі північні міста, як Чернігів - витрачають більше, а компенсацію отримують суттєво меншу. Це є кричущо несправедливим.

    - Всі компенсаторні заходи мають розраховуватися у відповідності до затрачених гігакалорій, – вважає міський голова Чернігова.

Втім, мер зазначив, що особисто підтримує президента в його бажанні лишити тарифи для населення стабільними. "Це абсолютно правильне бажання, яке за рахунок абсолютно непрофесійних дій уряду реалізоване не в той спосіб, у який потрібно було це зробити", - наголошує він.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.