З 4 жовтня запрацює підсистема "Електронний суд"
Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) Вища рада правосуддя затвердила у серпні цього року.

Положення стало першим етапом впровадження Електронного суду й закріпило порядок та основні засади функціонування в судовій владі цифрових сервісів і систем. 4 вересня 2021 року оголошення про початок роботи окремих модулів ЄСІТС було надруковане у газеті «Голос України» під номером 168 (7668) та на вебпорталі судової влади України.
Запрацюють такі підсистеми ЄСІТС:
1) «Електронний кабінет»;
2) «Електронний суд»;
3) підсистема відеоконференцзв’язку.
Нові сервіси почнуть функціонувати вже з понеділка, 4 жовтня 2021 року. Вони дадуть змогу зекономити час сторін і кошти держави, поступово переведуть судову владу на роботу в режимі «без паперів», тобто на обмін виключно електронними документами.
Нововведення дозволять суду надсилати сторонам в режимі онлайн судові виклики та повідомлення, процесуальні документи та рішення у справі, а сторонам – дистанційно ознайомлюватись з матеріалами судової справи, подавати процесуальні документи, дистанційно брати участь у судових засіданнях.
У зв’язку із зазначеним змінюється порядок вчинення процесуальних дій. Зокрема, змінюється порядок вчинення процесуальних дій у частині фіксування судових засідань, що проводяться в режимі відеоконференції з використанням підсистеми відеоконференцзв’язку.
Крім того, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки повинні зареєструвати офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов’язковому порядку протягом 30 днів з дня початку її функціонування. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.
За подання до суду процесуальних документів в електронній формі судовий збір може бути сплачено за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.
Також змінюється порядок подання апеляційних та касаційних скарг. Апеляційна скарга з 4 жовтня 2021 року повинна подаватися безпосередньо до суду апеляційної інстанції, а касаційна – до суду касаційної інстанції.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.