Голова ОДА ознайомився з роботою прикордонного загону
У зоні відповідальності 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого — майже 460 кілометрів державного кордону у межах Чернігівської області. Із них 225 — межа між Україною і державою-агресором.

Як здійснюється охорона цього непростого кордону — обговорили голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус та начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний вчора, 16 серпня.
— Важливе на сьогодні питання — інженерно-технічне облаштування державного кордону, — підкреслив голова ОДА. — Також на нашому кордоні багато ділянок, які потребують окремих інженерних рішень, через болотисту місцевість. А це потребує окремого варіанту облаштування кордону та спецспоруд.
У ході робочого візиту В’ячеслав Чаус також оглянув спеціальну техніку, яку військові продемонструють на святкових заходах до Дня Незалежності у центрі Чернігова.
Довідково. Підрозділи 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого у межах Чернігівської області охороняють 225,09 км державного кордону з Російською Федерацією та 232,609 км з Республікою Білорусь. Загальна протяжність ділянки — 457,699 км, з яких суходолом — 205,034 та річкою — 252,665.
Безпосередню охорону державного кордону здійснюють 6 відділів прикордонної служби: «Грем’яч», «Семенівка», «Гірськ», «Деревини», «Добрянка», «Дніпровське».
Прикордонний контроль і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів і вантажів, відповідно до чинного законодавства та міжнародних угод, здійснюється у 14 пунктах пропуску (5 автомобільних – «Грем’яч», «Миколаївка», «Сеньківка», «Нові Яриловичі», «Славутич», 5 залізничних (з них 3 пасажирські – «Хоробичі», «Горностаївка», «Неданчичі» та 2 вантажні – «Щорс» та «Чернігів»), 4 місцевих (з них 3 автомобільні – «Деревини», «Ільмівка», «Добрянка» та 1 річковий – «Кам’янка»). Загалом 9 міжнародних пунктів, 1 міждержавний, 4 місцевих.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).