Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 03:32:55

Платна та безоплатна правова допомога в Чернігові

10.11.2011   08:49Агенцiя

У липні цього року набув чинності важливий для пересічного громадянина Закон – “Про безоплатну правову допомогу”. Згідно якого будь-який громадянин України, іноземець, особа без громадянства мають право отримати від держави безоплатну первинну правову допомогу.

Чому цей закон важливий? В Україні розбудовується правова держава, що для пересічної людини означає, що доволі часто виникає потреба користуватися різними юридичними засобами: укладати договори, оформляти майнові права, звертатися до органів влади, суду тощо. Це потребує спеціальних знань, які є далеко не у кожного.

Найкращим помічником у цій ситуації можуть бути адвокати: допомога цих фахівців часто дозволяє не лише захистити передбачені законом права, але й отримати більше. Принаймні в цивільних справах, де основним принципом є змагальність сторін.

Проте вартість послуг адвокатів є значною, для орієнтації ми наводимо деякі розцінки одного з адвокатських бюро Чернігова. Щодо яких зазначено, що ці ціни – середні по місту.

Усні консультації – від 20 грн. (Але зазначимо, що звичайна вартість юридичних консультацій в місті – 50 грн.).
Письмові консультації – від 100 грн.
Аналіз договорів та інших документів – від 100 грн.
Складання простого позову (аліменти, розлучення) – від 100 грн.
Складання інших позовних заяв – від 300 грн.
Складання заяви до Європейського суду – від 500 грн.
Ведення справ у суді по цивільних справах – 2500 грн. плюс 500 гривень за другий та кожен подальший день у суді.
Кримінальні справи (включаючи участь у судовому слідстві) – 4000 грн. плюс 500 грн. за кожен день участі в судових засіданнях.

Коли людина не має таких коштів, то відповідно до міжнародних угод у сфері прав людини необхідну правову допомогу їй має надавати держава. Це й реалізовано у новому Законі, згідно якого держава має надавати безоплатно первинну правову допомогу. Яка включає:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних документів).

Такі юридичні послуги, як складання позовних заяв, представництво в суді тощо – відносяться до вторинної правової допомоги. Таку допомогу держава буде надавати безоплатно лише певним категоріям осіб за принципом “pro bono”. Тобто коли допомогу надають адвокати, а держава оплачує їх послуги.

Отримати ж безоплатну первинну правову допомогу може кожний, для цього відповідно до ст. 10 Закону треба звернутися з письмовою чи усною заявою до центральних чи місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції. Правова інформація за таким зверненням має бути надана на протязі 15 днів, інша первинна правова допомога – протягом місяця.

Проте в Чернігові безоплатну первинну правову допомогу можна отримати й у Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини за адресою м.Чернігів, 14000, вул. Горького 57, тел. 612-532, з 11.00 до 16.00.

Тут можна отримати потрібну правову інформацію, юридичні консультації, допомогу у складанні простих документів (заяв, звернень тощо).


Віктор Тарасов, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).