У Чернігові прийнятий бюджет територіальної громади міста на 2021 рік
Бюджет територіальної громади Чернігова на 2021 рік прийнятий 24 грудня на третьому засіданні Чернігівської міської ради VIII скликання, 31 голосом «за». Документ прийнятий з урахуванням ряду правок.

Підтримані правки закріпили в бюджеті можливість для виконання інших прийнятих на цьому засіданні рішень ради, нових правових норм, а також замінили статті фінансування для закупівлі окремих видів медичного обладнання.
Активне обговорення в сесійному залі велося навколо того, чи необхідно і чи можливо збільшити видатки на окремі види витрат у галузях спорту, медицини, освіти.
У той же час, на галузь молоді та спорту (з урахуванням капітальних вкладень) цього року було спрямовано 54 мільйони гривень, а на наступний рік передбачено вже 79 мільйонів. Тобто закладене збільшення майже на 45%. Такого зростання нема по жодному з бюджетоутворюючих податків. З цих сум безпосередньо на заробітні плати в цьому році йшло 26 мільйонів, а на наступний рік – 32,1 мільйона. Зростання – 22,4%. «Бачимо, що галузь спорту не залишається поза увагою. І видатки на галузь спорту зростають на відсоток значно більший, ніж дохідна частина нашого бюджету», - прокоментував чернігівський міський голова.
На медицину в частині придбання медичного обладнання для міських лікарень у 2020 році в міському бюджеті було передбачено 35 мільйонів, з яких 18 мільйонів – виключно на обладнання по програмі боротьби з онкозахворюваннями. На наступний же рік у бюджеті на нове медобладннання закладено 31,8 мільйони гривень вже без необхідності перерахування половини з них за цільовою програмою.
- Це реальні кошти, на які буде придбане сучасне медичне обладнання. Зростання - на 90 і більше відсотків. Окремо в міському бюджеті наступного року є ще ковідний фонд - 15 мільйонів. Окремо ковід фінансується й по лінії НСЗУ, причому досить вчасно й непогано, і ми дякуємо за це державі. Тобто сказати, що в нас є якийсь неадекватний підхід до розподілу коштів чи ми щось там не враховуємо я не можу, - Владислав Атрошенко.
Це не значить що не хотілось би фінансувати ще краще, наголосив він. Причому не тільки напрямок боротьби з ковідом.
- Я переконаний, що ці видатки у країнах з більшим ВВП і з більшою дохідною частиною ще більші і кращі – по обладнанню, по медикаментах, по заробітних платах, по всьому. Але на сьогоднішній день ви кажете, що треба придбати ще додатково, скажімо, апарати на рентген-напрямок. А ми говоримо, що в рамках того що збільшене фінансування ми далі радимося з лікарями. І вони кажуть, що нам достатньо КТ, а треба - лапароскопічне обладнання. І ми дослуховуємося до наших фахівців, от про що йде мова. Ви кажете, що це вузькі місця. Ми аналізували те що ви кажете, частково і погоджуємося з тим. Але й говоримо, що в нашій міській медицині є інші ще більш вузькі місця. Які на сьогоднішній день треба фінансувати з міського бюджету, - зазначив Владислав Атрошенко.
Міський голова наголошував на тому, що хотілось би підтримати всі пропозиції про більше фінансування. Але його потребують практично всі галузі. У Чернігові потребують підвищення заробітні плати всіх категорій працівників, які платяться з міського бюджету, від нестачі коштів страждають можливості заміни зношеної міської інфраструктури і ще дуже багато сфер. Але кошти з року в рік доводиться розподіляти в умовах того, що їх не вдосталь і потрібно шукати баланс.
- Я як керівник несу і за посадою, і людську відповідальність щодо адекватності розподілу цих видатків. І я стверджую, що кошти розподіляються більш-менш адекватно, що ми враховуємо потреби всіх галузей і при зростанні видатків у нас точно не страждає ані освіта, ані медицина, ані спорт і культура, - наголосив він.
У той же час, мер акцентував на тому, що достатнього фінансування потребують усі напрямки життєдіяльності міста, а не тільки пріоритетні.
- Щоби при збільшенні надходжень на 15% збільшити фінансування окремих напрямків на 45%, решту доведеться суттєво недофінансовувати. Якщо ж декілька років поспіль недофінансовувати решту – то нам не буде тоді ні кого навчати, ні кого лікувати, - підкреслив він.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.