Заповідник "Качанівка" включать до проєкту "Велике будівництво"
Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» включено до переліку 100 об'єктів, які будуть реконструйовані в межах Національної програми «Велике будівництво».

Глава держави відвідав заповідник під час робочої поїздки до Чернігівської області.
Заповідник «Качанівка» – єдина садиба в Україні, яка зберегла цілісність планувального рішення ансамблю, свою стильову єдність. У головному палаці садиби, побудованому у стилі неокласицизму, збережено автентичний інтер'єр. Однак будівля та садиба в цілому потребують реконструкції, тож генеральний директор заповідника Володимир Буренко звернувся із заявкою про включення історичної пам'ятки до програми реконструкції, «щоб зберегти цю перлину для наступних поколінь, зробити більш привабливою». Було розроблено всю необхідну проектно-кошторисну документацію.
Володимир Зеленський підтримав це й зазначив, що заповідник вже включено до програми.
«Отже, все необхідне буде зроблено», – сказав він.
Президенту було представлено програму розвитку заповідника. На переконання керівництва, «Качанівка» має гарні перспективи, адже цікава своєю історією, є одним із найпривабливіших туристичних «магнітів» Чернігівщини.
Архітектурний ансамбль садиби має 24 об'єкти. У головному палаці є кімната, присвячена Тарасу Шевченку. Кобзар був у добрих стосунках з господарями садиби та відвідував її чотири рази.
Садибу оточує парк, що є пам'яткою садово-паркового мистецтва.
Загалом у ХІХ – на початку ХХ ст. «Качанівка» була осередком духовної культури на Лівобережній Україні, її відвідувало чимало митців.
На території заповідника у 2018 році відбулися зйомки українського серіалу й телепрограм. У 2020 році про заповідник як привабливий туристичний об’єкт знято відеоролик (українською мовою) та тревел-шоу Discover Destination UA (англійською мовою).
Щороку «Качанівку» відвідує понад 30 тисяч туристів як з різних регіонів України, так і з зарубіжжя. З ремонтом доріг потік відвідувачів лише зростає.
Директор департаменту культури і туризму, національностей та релігії Чернігівської ОДА Олександр Левочко представив Президенту й інші туристичні «магніти» краю. Крім «Качанівки», це також національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» та парк природи «Беремицьке». Він також зазначив, що Чернігівщина – одна з найбагатших на культурні та історичні пам'ятки областей: всього їх налічується дев’ять тисяч, а близько двох тисяч з них мають статус національних.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.