Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 16:16:52

Форум творчої інтелігенції сказав “Так!” Майбутньому Чернігова

05.10.2012   17:00Агенцiя

Ці люди щодня роблять наше життя і наше місто прекрасним, освіченим і яскравим. Завдяки людям мистецтва – нашій творчій інтелігенції – ми та наші діти опановуємо живопис, музичну освіту, хореографію – тобто все те, що нині зветься естетичним вихованням.

Мистецька освіта Чернігова має глибоке коріння і міцні традиції. Сьогодні дітей навчають прекрасному у 4 навчальних закладах – двох музичних школах, художній та школі мистецтв. Але естетика має сенс не лише в освіті. Навряд чи можливо уявити будь-яке міське свято без динамічних танцювальних номерів чи чудових співочих колективів. Їхніми виступами із задоволенням насолоджуються як чернігівці, так і гості міста. Тому мистецтво, творчість – важливі не тільки для саморозвитку, а й для економіки та інфраструктури Чернігова, розкриття його туристичного потенціалу.

Але нині, на жаль, в Україні мистецтво фінансується за остаточним принципом – лишень після того, як будуть виділені кошти на медицину, освіту чи ЖКГ. Тому, природно, що у проблем у світі культури не бракує. Там так само треба ремонтувати дахи, недостатньо грошей на придбання якісних інструментів, костюмів, навчального приладдя. Народний кандидат від Чернігова Олександр Соколов переконаний, такий стан справ треба виправити. Як це можливо зробити – представники сфери культури міста та кандидат в народні депутати України обговорювали в рамках Форуму творчої інтелігенції.

Олена Савченко, директор Чернігівської міської школи мистецтв:
– Сьогодні є чимало бажаючих, які охоче прийшли б до нас і навчалися, але ми не в змозі в повному обсязі задовольнити ці потреби городян. Тому нині дуже потребуємо добудови другого корпусу до нашої школи. Аналогічні проблеми є і в музичній школі №2 – там давно потрібно добудувати корпус для Храму дитячого співу.

Марина Рибіна-Ткач, директор Чернігівської дитячої художньої школи:
– Незабаром нашій школі виповниться 35 років. Ми вже давно і плідно співпрацюємо з нашою громадою: ми є єдиним навчальним закладом міста, де можливо отримати академічні основи образотворчого мистетцтва. Допомогу та освіту тут можуть отримати і діти з особливими потребами: ми надаємо реабілітацію дітям з вадами слуху. Щоправда, у нас немає можливості вивозити цих дітей на пленер на природу, бо наш старенький автобус вже давно вичерпав свій ресурс.

Микола Олексієнко, художній керівник та диригент заслуженого аматорського народного хору України “Десна” Міського палацу культури:
– Нинішнє керівництво палацу дуже прискіпливо ставиться до питання покращення стану будівлі. Але ж, зрозуміло, далеко не все – в їхніх руках. Сьогодні ми дуже потребуємо розширення нашої матеріально-технічної бази, нових приміщень. Наприклад, у мікрорайоні Шерстянка є будинок культури, якби тільки привести його до ладу, зробити усі необхідні умови – це було б чудове місце і ще один майданчик для розміщення і виступу наших колективів. Також нам дуже бракує власного транспорту і оплати видатків на пальне – тоді ми б з задоволенням популяризували чернігівську культуру далеко за межами нашої області!

Наталія Хольченкова, голова Спілки хореографів Чернігова:

– Танці – це не лише гармонійний фізичний та духовний розвиток, це також і внесок у культуру та економіку міста. Сьогодні у багатьох чернігівських танцювальних колективів є своє ім‘я, є глядачі, які відвідують їхні виступи. Все добре, та є одне “але”: нашим танцівникам ніде розміститися. В Чернігові немає сучасної концертної зали, яка могла б задовольнити цю потребу! Там ми могли б займатися спортом, а ще отримали б концертний майданчик, і місце, де приймали міжнародні змагання з бальних танців. Також існує велика потреба у танцівників в оновленні взуття, костюмів. Нам необхідна оркестрова група, яка наживо супроводжувала б наші номери. Плюс, у міського управління культури немає власного сайту, а на цьому електронному ресурсі можна було б розмістити усю необхідну інформацію про наші танцювальні колективи, анонси їхніх концертів, виступів.

Це лише деякі з ідей чернігівської творчої інтелігенції. Загалом, всі вони спрямовані лише на одне – зробити життя в Чернігові насиченішим, яскравим і якомога привабливішим! Олександр Соколов підтримав усі починання митців і зауважив:

– З того, що ви побажали нашому місту – левову частку навряд чи можливо здійснити на місцевому рівні. Тут потрібна комплексна підтримка уряду, держави. Ось тому я і йду в парламент – нашому місту потрібна увага з боку Києва. Нам багато чого треба – і на Масанах побудувати сучасний мистецький комплекс: з концертною залою і бібіліотекою сімейного читання. Так, нам бракує сучасного концертного приміщення, бо туристів до міста приваблюють не тільки історія, а й події – фестивалі, концерти! І це ми будемо робити! Будемо добиватися поліпшення фінансування на реконструкцію і наших пам‘яток, які знаходяться на балансі заповідника “Чернігів Стародавній”, будемо реконструювати і наш Літній театр – з тим, щоб його можна було відвідувати цілий рік, а не тільки влітку. Завдань і в мене, і в громади багато! Тому – до роботи!

Разом з Олександром Соколовим 12 представників творчої інтелігенції Чернігова підписали Меморандум про співпрацю, підтримку і взаємодію. Бо тільки спільними зусиллями можна на краще змінити майбутнє – як міста, так і країни.

PR

Останні новини Чернігівщини

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.

За 6 місяців – 600 нових родин

За 6 місяців – 600 нових родин 11:01

Перші 6 місяців 2020 року закарбували у пам’яті кожного різні моменти, проте для молодят, які створили у цей період родини, вони залишаться знаковими впродовж усього життя.