Форум творчої інтелігенції сказав “Так!” Майбутньому Чернігова
Ці люди щодня роблять наше життя і наше місто прекрасним, освіченим і яскравим. Завдяки людям мистецтва – нашій творчій інтелігенції – ми та наші діти опановуємо живопис, музичну освіту, хореографію – тобто все те, що нині зветься естетичним вихованням.

Мистецька освіта Чернігова має глибоке коріння і міцні традиції. Сьогодні дітей навчають прекрасному у 4 навчальних закладах – двох музичних школах, художній та школі мистецтв. Але естетика має сенс не лише в освіті. Навряд чи можливо уявити будь-яке міське свято без динамічних танцювальних номерів чи чудових співочих колективів. Їхніми виступами із задоволенням насолоджуються як чернігівці, так і гості міста. Тому мистецтво, творчість – важливі не тільки для саморозвитку, а й для економіки та інфраструктури Чернігова, розкриття його туристичного потенціалу.
Але нині, на жаль, в Україні мистецтво фінансується за остаточним принципом – лишень після того, як будуть виділені кошти на медицину, освіту чи ЖКГ. Тому, природно, що у проблем у світі культури не бракує. Там так само треба ремонтувати дахи, недостатньо грошей на придбання якісних інструментів, костюмів, навчального приладдя. Народний кандидат від Чернігова Олександр Соколов переконаний, такий стан справ треба виправити. Як це можливо зробити – представники сфери культури міста та кандидат в народні депутати України обговорювали в рамках Форуму творчої інтелігенції.
Олена Савченко, директор Чернігівської міської школи мистецтв:
– Сьогодні є чимало бажаючих, які охоче прийшли б до нас і навчалися, але ми не в змозі в повному обсязі задовольнити ці потреби городян. Тому нині дуже потребуємо добудови другого корпусу до нашої школи. Аналогічні проблеми є і в музичній школі №2 – там давно потрібно добудувати корпус для Храму дитячого співу.
Марина Рибіна-Ткач, директор Чернігівської дитячої художньої школи:
– Незабаром нашій школі виповниться 35 років. Ми вже давно і плідно співпрацюємо з нашою громадою: ми є єдиним навчальним закладом міста, де можливо отримати академічні основи образотворчого мистетцтва. Допомогу та освіту тут можуть отримати і діти з особливими потребами: ми надаємо реабілітацію дітям з вадами слуху. Щоправда, у нас немає можливості вивозити цих дітей на пленер на природу, бо наш старенький автобус вже давно вичерпав свій ресурс.
Микола Олексієнко, художній керівник та диригент заслуженого аматорського народного хору України “Десна” Міського палацу культури:
– Нинішнє керівництво палацу дуже прискіпливо ставиться до питання покращення стану будівлі. Але ж, зрозуміло, далеко не все – в їхніх руках. Сьогодні ми дуже потребуємо розширення нашої матеріально-технічної бази, нових приміщень. Наприклад, у мікрорайоні Шерстянка є будинок культури, якби тільки привести його до ладу, зробити усі необхідні умови – це було б чудове місце і ще один майданчик для розміщення і виступу наших колективів. Також нам дуже бракує власного транспорту і оплати видатків на пальне – тоді ми б з задоволенням популяризували чернігівську культуру далеко за межами нашої області!
Наталія Хольченкова, голова Спілки хореографів Чернігова:
– Танці – це не лише гармонійний фізичний та духовний розвиток, це також і внесок у культуру та економіку міста. Сьогодні у багатьох чернігівських танцювальних колективів є своє ім‘я, є глядачі, які відвідують їхні виступи. Все добре, та є одне “але”: нашим танцівникам ніде розміститися. В Чернігові немає сучасної концертної зали, яка могла б задовольнити цю потребу! Там ми могли б займатися спортом, а ще отримали б концертний майданчик, і місце, де приймали міжнародні змагання з бальних танців. Також існує велика потреба у танцівників в оновленні взуття, костюмів. Нам необхідна оркестрова група, яка наживо супроводжувала б наші номери. Плюс, у міського управління культури немає власного сайту, а на цьому електронному ресурсі можна було б розмістити усю необхідну інформацію про наші танцювальні колективи, анонси їхніх концертів, виступів.
Це лише деякі з ідей чернігівської творчої інтелігенції. Загалом, всі вони спрямовані лише на одне – зробити життя в Чернігові насиченішим, яскравим і якомога привабливішим! Олександр Соколов підтримав усі починання митців і зауважив:
– З того, що ви побажали нашому місту – левову частку навряд чи можливо здійснити на місцевому рівні. Тут потрібна комплексна підтримка уряду, держави. Ось тому я і йду в парламент – нашому місту потрібна увага з боку Києва. Нам багато чого треба – і на Масанах побудувати сучасний мистецький комплекс: з концертною залою і бібіліотекою сімейного читання. Так, нам бракує сучасного концертного приміщення, бо туристів до міста приваблюють не тільки історія, а й події – фестивалі, концерти! І це ми будемо робити! Будемо добиватися поліпшення фінансування на реконструкцію і наших пам‘яток, які знаходяться на балансі заповідника “Чернігів Стародавній”, будемо реконструювати і наш Літній театр – з тим, щоб його можна було відвідувати цілий рік, а не тільки влітку. Завдань і в мене, і в громади багато! Тому – до роботи!
Разом з Олександром Соколовим 12 представників творчої інтелігенції Чернігова підписали Меморандум про співпрацю, підтримку і взаємодію. Бо тільки спільними зусиллями можна на краще змінити майбутнє – як міста, так і країни.
PR
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.