В Чернігові активісти ЧЕСНО представили результати дослідження кандидатів в партійних списках
Загальні результати: Рух ЧЕСНО дослідив загалом 430 кандидатів з прохідних частин партійних списків 6 провідних партій та виявив 242 кандидата, які порушили принаймні 1 з 4 критеріїв ЧЕСНО.

Зокрема, у списку «Партії Регіонів» - 105 порушників зі 120 проаналізованих кандидатів, в Об’єднаній Опозиції «За Батьківщину!» - 74 порушників зі 120, в «УДАРі» - 19 порушників з 70, в Комуністичній партії України - 23 порушників з 70, у Всеукраїнському об’єднанні «Свобода» - 9 порушників з 25, в партії «Україна - Вперед!» - 12 порушників з 25.
Партійні лідери: За оцінкою ЧЕСНО, лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська – порушила 4 з 4 критеріїв руху; № 1 у списку ПР Микола Азаров порушив 2 з 4 критеріїв руху; голова КПУ Петро Симоненко – порушив 2 з 4 критеріїв; лідер «Свободи» Олег Тягнибок – порушив 1 з 4 критеріїв. Рух ЧЕСНО не знайшов підтвердженої інформації щодо порушень критеріїв лідером ОО «За Батьківщину!» Арсенієм Яценюком та головою партії «УДАР» Віталієм Кличком.
Топ-порушники у списках:
Порушення 4 з 4 критеріїв / Наталія Королевська («Україна – Вперед!»).
Порушення 3 з 4 критеріїв / «Партія Регіонів»: Микола Баграєв, Юрій Іванющенко, Валерій Бондик, Генадій Васильєв, Володимир Малишев, Яків Табачнік, Віктор Янукович, Таріел Васадзе, Андрій Веревський, Євген Сігал, Юрій Мірошниченко. ОО «За Батьківщину!»: Костянтин Бондарєв, Сергій Власенко, Михайло Соколов, Олександр Абдулін, Генадій Москаль, Олександр Дубовой.
КПУ: Ігор Алексєєв, Спірідон Кілінкаров.
«Фірмові» порушення кандидатів партій:
73 кандидата від ПР та 48 кандидатів ОО «За Батьківщину!» - порушили критерій «Непричетності до корупційних дій».
Представники КПУ лідирують за кількістю поданих законопроектів, що загрожують правам за свободам людини (4 кандидати).
За кількістю порушень критерію прав та свобод людини лідирують (у процентному співвідношенні): ПР – 32 порушники зі 120 проаналізованих, «Свобода»- 6 з 25.
За індикатором «мова ненависті» (критерій «Відсутності фактів порушень прав та свобод людини») КПУ за кількістю порушників зрівнялася зі «Свободою».
Критерій «Відсутність фактів порушень прав та свобод людини»: Кандидати-списочники найчастіше посягали на життя та здоров’я людей, а також перешкоджали професійній діяльності журналістів. Другу позицію серед порушень займають випадки рейдерства. На третьому місці – використання «мови ненависті».
Критерій «Непричетність до корупційних дій»: Ключовим порушенням за цим критерієм є підкуп виборців, у переважній більшості випадків до цього вдаються кандидати-мажоритарники. Інші 2 найбільші порушення – розкрадання державного майна, а також зловживання владою.
Критерій «Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя»: Дослідження руху свідчить про непрозорі декларації кандидатів. Серед проблем – приховування реальних прибутків та реєстрація майна на родичів.
Критерій «Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців»:
Рух ЧЕСНО виявив, що більшість кандидатів, які змінили політичну силу під час нинішньої каденції, балотується у мажоритарних округах. Лише 4 порушників цього критерію з чинних парламентарів балотуються за списком ПР.
Реакція партій на дослідження:
19 вересня результати аналізу партійних списків було надано партіям для 3-денного ознайомлення та коментування перед їх оприлюдненням. Загалом надійшли апеляції лише від 3 політичних сил. Щодо ВО «Свобода» - враховано 9 апеляцій з 16 надісланих; щодо партії «УДАР» - враховано 16 з 27; щодо ОО «За Батьківщину!» - 1 апеляцію враховано частково, 1 – відхилено.
Детальні профілі кандидатів за партійними списками доступні на оновленому сайті www.chesno.org.
Перевірка партійних списків здійснювалася аналітичною командою ЧЕСНО з метою забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого і вільного вибору майбутньої Верховної Ради України (згідно із ст.63 ЗУ «Про вибори народних депутатів»). Перевірка проводилася відповідно до Методології оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, що позбавлена ідеологічної складової чи упередженості по відношенню до будь-якої особи.
За додатковими питаннями, будь ласка, звертайтеся до прес-офісу ЧЕСНО: info.chesno@gmail.com
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.