Громадська рада при облдержадміністрації досліджує проблему Ялівщини
У лютому 2012 року Громадською радою при облдержадміністрації утворено робочу групу по організації та проведенню громадської експертизи проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина».

Своєрідним підсумком її роботи стало проведення 11 вересня ц. р. засідання за «круглим столом» на тему «Ялівщина. Стан, проблеми та шляхи їх вирішення».
Відкриваючи засідання круглого столу, заступник голови Громадської ради, Наталія Проскуріна, зазначила, що очолювана нею робоча група працювала протягом півроку. За цей час опрацьовано велику кількість документів, і тому громадськість вирішила підвести попередні підсумки та прийняти рішення — у якому напрямі рухатися далі. Вона також закликала учасників не політизувати дану тему, що вже не раз траплялось із болючими проблемами міста.
Володимир Мартиненко, член робочої групи, представник об’єднання громадських організацій "Нові перспективи "Ялівщини", представив попередній аналіз проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина» з точки зору відповідності його вимогам до природо-заповідного об’єкту. Він зазначив, що у проекті не враховано цілу низку екологічних норм, навів фотоприклади порушення земельного, водного та екологічного законодавства жителями суміжних з урочищем територій, власниками дачних ділянок.
Детальніше про поточний стан водних об’єктів урочища «Ялівщини» розповіла Людмила Соколовська, член робочої групи по проведенню громадської експертизи проекту. Головна теза її виступу — проблема урочища має розв’язуватись виключно у поєднанні з проблемою р. Стрижень та струмків, що впадають та живлять річку в урочищі Ялівщина.
Що стосується стану археологічних пам’яток, які знаходяться на території Ялівщини, то за словами Тетяни Січевської, представника громадської організації «Природа і людина», їх збереженню варто приділити більше уваги, ніж це передбачається проектом «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина».
Заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області Тетяна Дадашева запевнила, що робота по підготовці документів для надання урочищу «Ялівщина» статусу регіонально-ландшафтного парку буде проведено оперативно згідно чинного законодавства.
До обговорення долучились представники прокуратури м. Чернігова, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, обласної інспекції з охорони пам’яток археології, історії та монументального мистецтва, а також представники обласного, міського та районного депутатських корпусів.
Учасники круглого столу обговорили рішення Чернігівської міської ради від 31 серпня 2012 року "Про надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку в урочищі „Ялівщина”.
За словами депутата обласної ради Арсена Дідура, голови постійної комісії Чернігівської обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів, дане клопотання міської ради буде розглянуто відповідно на комісії та сесії обласної ради. Крім того, Арсен Дідур запропонував представникам робочої групи по організації та проведенню громадської експертизи проекту взяти участь у роботі постійної комісії у якості експертів.
За підсумками роботи заступник голови Громадської ради Наталія Проскуріна запропонувала прийняти за основу запропонований текст резолюції, основними пунктами якої стали рекомендації:
- залучити до роботи комісії по створенню регіонально-ландшафтного парку членів робочої групи по проведенню громадської експертизи проекту (Чернігівській обласній раді);
- оприлюднити рішення про початок визначення меж урочища до проекту створення об’єкту природо-заповідного фонду в «Ялівщині», закінчити процедуру створення об’єкту природо-заповідного фонду на території лісопарку, а також визначити прибережні захисні смуги водних об’єктів в урочищі «Ялівщина» (Чернігівській міській раді, Управлінню земельних ресурсів Чернігівської міської ради та Держуправлінню охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області).
На завершення голова Громадської ради при облдержадміністрації Світлана Пасталиця зазначила, що збереження лісопарку «Ялівщина» має бути безумовним і єдиним інтересом як обласних органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування. І вирішення даного питання лежить у площині напрацювання спільно з громадськістю основних принципів перетворення Ялівщини на регіонально-ландшафтний парк.
Громадська рада при облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.