Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 08:19:17

Українсько-Польська Рада обміну молоддю обговорила пріоритети, бюджет, терміни оголошення нового конкурсу

16.12.2019   11:42Агенцiя

Голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко взяв участь у роботі Українсько-Польської Ради обміну молоддю, яка працювала в Чернігові.

Рада була створена у грудні 2015 року відповідно до договору між урядами України та Польщі. Її основне завдання — підтримка співробітництва української та польської молоді задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн.

Українську частину Ради очолює заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, польську — заступник Міністра закордонних справ Республіки Польща Марчін Пшидач.

Вітаючи членів Ради на Чернігівщині, голова облдержадміністрації зазначив, що область має давні й міцні зв’язки з Польщею: торгово-економічні, культурні, у галузях освіти та охорони здоров’я. Обмін молодіжними делегаціями також сприяє їх посиленню.

— Відомий польський письменник, поет та філософ Стані́слав Є́жи Лец казав: «Будуйте мости від людини до людини…», — нагадав Андрій Прокопенко. — І ми з вами такі мости будуємо. Приміром, цього року молоді чернігівці відвідали польські міста Гданськ, Сопот та Гдиню, а їх польські ровесники побували у Чернігові. Цікаві спільні заходи, теми, що хвилюють молодь двох країн, обмін ініціативами – зав’язались партнерські відносини. Крім того, Польща є одним із провідних торгівельних партнерів нашої області. Спільні проекти реалізують Чернігівська облдержадміністрація та Великопольске воєводство. Бажаю, щоб партнерство було плідним та результативним, а мости між нашими країнами були дорогами добрих справ.

Олександр Ярема, який головує у Раді протягом поточного року, поінформував учасників зустрічі про проєкти обміну, реалізовані українською стороною. Серед них — два з Чернігівщини: Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та Чернігівського обласного молодіжного центру.

Всього ж таких проєктів було 15 з української сторони та 68 — з польської. Їх учасниками стали школярі та студенти, члени неурядових організацій та молодіжних об’єднань, що діють при комунальних чи державних установах не лише у столицях, а й практично в усіх областях України та польських воєводствах.

Обидві сторони Ради відзначили ефективність та корисність реалізованих проєктів, погодились з необхідністю розширювати їх тематику та географію, збільшувати кількість в цілому. Адже такі обміни зближують наші народи, сприяють порозумінню та збереженню добросусідських взаємин між Україною та Польщею.

Українсько-Польська Рада обміну молоддю обговорила також пріоритети, бюджет, терміни оголошення конкурсу наступного року, визначила дати наступних засідань та узгодила план своєї подальшої діяльності.

Конкурс орієнтовно стартуватиме у березні 2020 року. Більш детальну інформацію про його проведення можна буде отримати в Департаменті сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА за телефоном (0462) 774-448.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини