В облраді відбувся діалог між народними депутатами України від Чернігівщини та представниками місцевого самоврядування
Голова обласної ради Ігор Вдовенко взяв участь в робочій зустрічі представників громадськості, депутатів обласної ради, районних рад і об'єднаних територіальних громад.

Захід відбувся за участю та ініціативи народних депутатів України від Чернігівщини Антона Полякова, Олега Семінського, Максима Зуєва, Валерія Зуба та їхнього колеги по Парламенту Сергія Гривка, які цього тижня працюють в округах та громадських приймальнях. Модератом зустрічі був виконавчий директор громадської організації Місцева Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад Чернігівщини» Сергій Павленко.
На початку зустрічі голова обласної ради Ігор Вдовенко зазначив, що в Україні завершується процес децентралізації і Чернігівщина в цьому плані «не пасе задніх», а навіть займає лідируючі позиції. Керівник повідомив, що в області утворено 45 ОТГ, ще в чотирьох громад будуть поведені вибори до кінця року. Серед проблемних питань – створення Сухополов'янської ОТГ Прилуцького району (справи щодо її утворення розглядаються в судах) та приєднання Вознесенської сільської ради Чернігівського району до м.Чернігова.
Серед іншого зазначалося, що важливим питанням на сьогодні є наповнення місцевих бюджетів новостворених громад, адже без реальної фінансової підтримки неможливе успішне завершення децентралізації. Очільник обласного представницького органу звернув увагу на те, що нині відбувається перекладання видатків із державного бюджету на обласний, але без збільшення доходної частини. Керівник порушив перед народними депутатами України питання стосовно повернення коштів великих платників податків на місця, а також висловив пропозицію залишати реверсні кошти в громадах для їхнього розвитку.
Начальник Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко поінформував присутніх про бюджетні механізми та звернув увагу на особливості Чернігівщини, яка є одним з найбільших в Україні регіоном за площею, але має найменшу щільність розселення людей і, в той же час, - найгірші демографічні показники, адже чисельність населення має тенденцію до зменшення. Виступаючий звернув увагу увагу на необхідності коригування та збільшення коефіцієнта для Чернігівщини при розподілі субвенції.
Начальник управління освіти і науки облержадміністрації Микола Конопацький та начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрацй Петро Гармаш у своїх виступах наголошували на актуальних питаннях організації освітнього процесу та державних гарантіях медичного обслуговування населення, фінансування послуг з надання медичної допомоги доступності лікарів до пацієнтів. В області спостерігається дефіцит медичних фахівців, зокрема не вистачає 3 тисяч лікарів.
Посадові особи органів місцевого самоврядування Чернігівщини, очільники ОТГ мали низку питань до представників найвищого представницького органу України, які стосувалися як законодавчих ініціатив, так і соціально - економічного розвитку Чернігівської області, перспективи реформи децентралізації, формування місцевих бюджетів на 2020 рік. В числі наболілих прозвучали питання стосовно наповнення бюджетів, ремонту та розчистки доріг у зимовий період, забезпечення питною водою населених пунктів, передачі лісів ОТГ, фінансування мистецьких шкіл та інші. Також учасники зустрічі звернулися до народних обранців з проханнями прискорити прийняття нового «Закону України про місцеве самоврядування». Крім того, були озвучені проблемні питання утилізації сміття та будівництва в області сміттєпереробного заводу.
В результаті діалогу та дискусій, учасники зустрічі визначили низку актуальних проблемних питань, розв'язання яких можливе лише у Верховній Раді України та Кабінеті Міністрів України. Народні депутати України від Чернігівщини у своїх виступах зазначали, що озвученою сьогодні інформацію володіють, адже чули її від людей в округах, і над окремими напрямками вже працюють. Враховуючи суспільну значимість та актуальність заходу, парламентарі пообіцяли опрацювати та озвучити питання в стінах парламенту, а також висловили сподівання, що подібні зустрічі будуть постійними, інформує Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.