Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 18:03:21

Програми чернігівських кандидатів перевірили на якість

30.08.2012   19:27Агенцiя

30 серпня в приміщенні в Чернігівському прес-клубі “Чиста політика” відбулася презентація та обговорення аналізу передвиборчих програм кандидатів-мажоритарників, які балотуються в 205 виборчому окрузі на Чернігівщині.

Під час заходу було представлено результати порівняльного аналізу передвиборчих програм всіх кандидатів – мажоритарників 205 виборчого округу.

Відповідний аналіз був проведений чернігівськими громадськими організаціями Освітній центр “Ініціатива” та “Поліським фондом міжнародних і регіональних досліджень”.

Участь в круглому столі взяли представники політичних партій, кандидати та їх представники, громадські організації, засоби масової інформації.

Висновки за результатами громадського аналізу
– На даний час найбільш відомі кандидати в окрузі, з якими вдалося встановити контакт (Олена Варнакова, Роман Давлеткужин, Валерій Дубіль, Олександр Соколов) не були в змозі надати розширений варіант передвиборчої програми, що може вказувати на формальний підхід до програми як лише до необхідного атрибуту при реєстрації кандидата в ЦВК.
– Аналіз програм кандидатів у 205 окрузі, які розміщені на сайті ЦВК, вказує на значний декларативний характер їх змісту та досить низький рівень деталізації шляхів вирішення заявлених проблем. Жодна з програм не отримала найвищий можливий показник в 4 бали, що передбачає зазначення проблеми, вказування на її місцеву локалізацію, деталізацію способу її вирішення, строки вирішення та джерела фінансування.
– Розділення передвиборчої програми на загальноукраїнську частину і на роботу в окрузі мають програми кандидатів самовисуванців Володимира Андрійченко та Андрія Глаби, а також партійних представників Юлії Баскакової (Партія “Солідарність жінок України”) та Валерія Дубіля (політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”).
– Програми деяких кандидатів-мажоритарників від партій не враховують місцевої специфіки і є однаковими для всіх мажоритарних округів в Україні, від яких партія висуває кандидата. Це, зокрема, програми кандидата від КПУ Роман Давлеткужин. Програма кандидата від УДАРу Івана Осадціва хоча і побудована за шаблоном, але має певний місцевий аспект і вирізняється цікавими формулюваннями типу “Великий інвестиційний капітал прийде в Чернігів коли в Парламенті буде створено найкращий в світі для нього закон”. Програма Валерія Дубіля від об’єднаної опозиції також має загальний для всіх кандидатів від політичного об’єднання блок, проте містить і розділ, присвячений Чернігову.
– Передвиборні програми іншої частини кандидатів, наприклад, кандидатів-самовисуванців Непомнящої Любові, Раткіної Ірини, Фєтісова Аркадія зосереджені на місцевій проблематиці, частково подібні у декларуванні проблем та форм їх вирішення.
– Лідерами за кількістю програмних обіцянок є програми Валерія Дубіля (політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”), Андрія Глаби, самовисуванця, та Романа Давлеткужина (Комуністична партія України).
– За загальним показником програми лідерами знову ж у такому подяку є програми Валерія Дубіля, Андрія Глаби та Романа Давлеткужина.
– За середнім індексом програми, що вказує на системність та повноту висвітлення проблеми, шляхів, часових та фінансових ресурсів її вирішення, лідерами є Раткіна Ірина, кандидат-самовисуванець, Осадців Іван (Політична партія “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”) та Олександр Соколов (Партія регіонів).
– При орієнтуванні на очікування виборців у вирішенні певних проблем, які були оприлюднені за результатами опитування (подолання безробіття; ремонт доріг; зниження цін та встановлення контролю за ціноутворенням; підвищення якості медичного обслуговування; підвищення зарплат та пенсій), більш деталізованими виявились плани дій, підготовлені Володимиром Андрійченко, Раткіною Іриною, Валерієм Дубілем, Олександром Соколовим та Олексієм Маневичем (від 9 до 7 балів). В той же час, найбільш деталізовані окремі показники були вказані в програмах Івана Осадціва, Ірини Раткіної та Олександра Соколова (від 3 до2,5 балів).

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).