Потрібно відкритий діалог і широке обговорення конституційних ініціатив. ВІДЕО
До такого висновку прийшли київські та чернігівські експерти у ході круглого столу "Інклюзивна та легітимна конституційна реформа: вибір процесу".

Захід був організований одним з провідних незалежних аналітичних центрів України, що беруть участь у розробці й аналізі державної політики - Міжнародний центр перспективних досліджень.
У ході круглого столу неодноразово підкреслювалось, що саме легітимність та інклюзивність конституційного процесу, а не зміст нової Конституції є головною умовою визнання та підтримки конституційної реформи у суспільстві та з боку міжнародної спільноти.
Кандидат юридичних наук, адвокат, експерт з правових питань Міжнародного центру перспективних досліджень Катерина Москаленко у своїй презентації звернула увагу на Конституційну реформу та її основні поняття та принципи і
світовий досвід проведення конституційних реформ.
Експерт з питань зовнішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень Анастасія Галушка окреслила можливі шляхи проведення конституційної реформи в Україні в контексті забезпечення інклюзивності та легітимності процесу
Презентація дослідження «Інклюзивна та легітимна конституційна реформа: вибір процесу» визвала доволі бурхливе обговорення серед чернігівських експертів. Багато хто з них вважає, що конституційний процес в Україні зайшов у глухий кут і, для того щоб вийти з нього, потрібно визнати допущені помилки та виробити чіткий і узгоджений план дій на майбутнє.
Підкреслювалося, що у передвиборчий період актуалізувалось питання конституційної реформи, і головним завданням для громадянського суспільства у цьому відношенні є забезпечення легітимності конституційної реформи, використання його для посилення політичної та соціальної згуртованості країни, для нового поштовху реформ та модернізації держави, запровадження відкритої та інклюзивної політичної системи.
Презентація дослідження «Інклюзивна та легітимна конституційна реформа: вибір процесу» проводилася Міжнародним центром перспективних досліджень в рамках проекту «Інклюзивна та легітимна конституційна реформа» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.