Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:40:49

Ніна Южаніна в Чернігові

27.03.2019   17:11Агенцiя

22 березня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася прес-конференція народного депутата України, голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, яка повідала наступне:

Ніна Южаніна

Ніна Южаніна

 – Вітаю усіх слухачів та майбутніх глядачів, головним же своїм завданням зараз бачу інформування платників податків та громадян про те, що зроблено нами за останні 5 років, з метою зняття накалу від тих заяв, що нині лунають від різних кандидатів у президенти.

 Взагалі питання економіки – це повноваження виконавчої влади, тому якщо кандидати у президенти говорять про зниження цін та підвищення пенсій, то їм варто претендувати у прем’єри, очолювати уряд і будувати свою економічну програму.

 Насамперед скажу, що ми починали працювати в складних економічних та політичних умовах, а всі зусилля були спрямовані на збереження державності. Також відновлювали співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Звісно, що не всі бажання людей після 2014 року здійснилися, але цьому є пояснення.

 Щодо економіки, то я, як голова комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, роблю все для того, щоб наш український бізнес та інвестори відчували себе більш конкурентоздатними, захищеними та мали найменше проблем.

 Тому якщо говорити про наші досягнення, то їх багато, проте є незадоволення щодо соціального державного пакету, і хоча не все вдалося зробити, але зупинятися на цьому етапі шляху неможливо.

 Найбільшою проблемою в країні було корумповане відшкодування ПДВ, що зараз вирішено і прозорий реєстр вже працює, а підприємства повернули у свою операційну діяльність значні кошти.

Також ми робили всі необхідні заходи, щоб встановлені в державі податки надходили саме до бюджету.

 У майбутньому треба ще зробити багато кроків: найперше – це лібералізувати податкову систему та вивести економіку з тіні шляхом зниження податків. Також будемо вирішувати болюче питання відтоку робочої сили за кордон, адже працездатного населення скоро стане менше, ніж 11,4 млн. пенсіонерів.

 Наступні 5 років плануємо розвивати ті галузі, що лідирують у світі, наприклад, ІТ-технології (бо наші громадяни досить професійні в цьому). Також слід розвивати поглиблену переробку продукції в аграрному секторі (будувати переробні заводи), адже така продукція є більш конкурентоздатною та має вищу рентабельність, для чого слід вести діалог з аграріями в кожному регіоні. У промисловості варто реінвестувати кошти в модернізацію й оновлення основних фондів (які зношені на 85%) чи взагалі переорієнтовувати деякі виробництва.

 Слід прийняти закон про податок на виведений капітал з метою боротьби із олігархами та офшорами, при цьому зароблені кошти в разі їх реінвестування не мають оподатковуватися. За останні роки оздоровилися банківський і фінансовий ринки світу, а кошти, за якими не встановлені джерела походження, не рухаються зараз в кожній країні, що має бути й у нас з метою вирішення проблеми розмивання податкової бази. Вже ратифіковано угоду про автоматичний обмін банківською інформацією, яку буде отримувати й Україна про виведені з держави кошти.

 Завданням №1 має стати боротьба з бідністю не обіцянками, а на практиці, в тому числі й шляхом індексації пенсій.

 Всі проблемні питання дуже об’ємні і вирішувати їх варто окремо в кожному регіоні, тому моє завдання зараз мати постійний зв’язок з регіонами.

 Після своєї промови Ніна Южаніна відповіла на запитання депутата Деснянської районної у місті Чернігові ради Ігоря Полуяна про закінчення пільгового розмитнення автомобілів з Європи і подальшу долю цих автівок та їх володарів:

 – Я би подякувала усім громадянам, які розмитнили свої автомобілі, а з метою екологічного захисту було зроблено фінансово недоцільним ввезення старих авто, але є багато автомобілів, які зараз знаходяться з порушенням митного режиму (деякі з яких вже можуть бути розібрані на запчастини).

 Можливо такі люди чекають, що буде відбуватися далі, але я б не радила очікувати, коли спільними діями поліції, митників, прикордонників будуть притягуватися до законної відповідальності такі автовласники, бо штрафи доволі таки великі – від 850 до 170 тисяч грн.

 Особливо слід задуматися тим людям, які ввозили авто в режимі транзиту, а потім їх продавали. При цьому шкода тих людей, які не мали фінансової змоги сплатити необхідні кошти, зокрема, із багатодітних сімей.

 Тому рекомендую усім громадянам до 24 квітня визначитися зі своїми автомобілями…

 З інших питань із пані Ніною усі бажаючі поспілкувалися у неформальній обстановці за кавою. 


Прес-центр “Чиста політика”

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.