Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 23:28:35

Поліцію викликали за підозрою підкупу виборців, відкрито провадження

15.02.2019   09:22

10 лютого на лінію «102» надійшло повідомлення про ймовірний підкуп виборців у Прилуках. Поліція відкрила кримінальне провадження. Представники ОПОРИ поспілкувались із заявником для з’ясування деталей.

10 лютого на лінію «102» надійшло повідомлення про ймовірний підкуп виборців у Прилуках. За словами заявника, місцевого активіста, в офісному приміщенні за адресою вул. Вокзальна, 3/а «людям пропонували гроші за продаж голосу на виборах».

Він стверджує: «З інсайдерських джерел мені стало відомо, що в нашому місті буде відбуватися продовження підкупу виборців за провладного президента Порошенко. Якщо конкретніше, то в обмін на паспортні дані та згоду проголосувати за Петра Олексійовича, людина отримає 1000 грн». Місцевий активіст, за його словами, приїхав за вказаною адресою, викликав поліцію, а потім зафільмував людей, які виходили з офісу.

Варто зазначити, що зафіксовані на відео люди не підтверджували і не спростовували факту імовірного підкупу й взагалі не давали коментарів. За його словами, коли на місце події слідчо-оперативна група, то їм спочатку не відчиняли двері. Згодом з будівлі вийшло близько 30 осіб, які відмовилися надавати анкетні дані та пояснення.

Спостерігачка ОПОРИ Альона Ярмоленко, яка приїхала перевірити факт імовірного порушення, розповідає: «Поліція зайшла до будівлі, яку орендує ГО «Інститут розвитку і сприяння демократії», там нікого вже не було, окрім двох працівників організації. Вони пояснили, що проводили навчання для потенційних членів ДВК.

Інформація про роздачу коштів не підтвердилась». Представники Громадянської мережі ОПОРА в інших областях раніше фіксували випадки залучення громадської організації «Інститут розвитку і сприяння демократії» до випадків організації збору персональних даних виборців, наприклад, на Прикарпатті, Луганщині, Миколаївщині, Одещині, Сумщині, Тернопільщині, Хмельниччині.

Як розповіли ОПОРІ в поліції, попри небажання учасників зборів спілкуватися з правоохоронцями, поліція встановила особи учасників зібрання, триває розслідування. За фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборців).

4ernihiv 2018 02 11 Pryluky2

Голова  Прилуцької районної організації «БПП «Солідарність» Василь Малик відмовився коментувати ситуацію комунікаційниці ОПОРИ.

Відповідно до ч. 6 ст. 64 Закону «Про вибори Президента України» забороняється надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Також забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації.  Така діяльність має ознаки підкупу виборців.

Нагадаємо, що з початку передвиборчих перегонів чернігівська поліція відкрила п’ять кримінальних проваджень: по одному за фактом пошкодження білборду (ч. 2 ст. 157 ККУ) та перешкоджання журналістській діяльності (ч. 1 ст. 171 ККУ) в Чернігові та три провадження за фактом підкупу виборців у Чернігові, Козельці та Прилуках (ч. 1 ст. 160 ККУ).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.


Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини