Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС
3 серня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Провів засідання комісії її голова Валерій Зуб.

З ходом виконання рішення обласної ради від 25 січня 2008 року “Про затвердження обласної Програми “Репродуктивне здоров’я населення Чернігівської області” на період 2008-2015 роки” депутатів ознайомив в.о. начальника управління охорони здоров’я Володимир Пулін. Він зауважив, що основними завданнями обласної Програми є створення умов безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді, удосконалення системи планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я населення області. Тому в акушерських та неонатологічних відділеннях області проводиться забезпечення сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. Реорганізуються відділень для впровадження сучасних перинатальних технологій. За словами Володимира Пуліна, з моменту запровадження Програми на чверть знизився рівень штучного переривання вагітності. За 6 місяців поточного року він складає 4,7 із 1000 жінок. Також зменшилась смертність новонароджених у порівнянні з минулим роком і складає 7,06 відсотків. У всіх акушерських закладів області впроваджено спільне перебування матері та дитини, створено 83 індивідуальних та 2 сімейних пологових залів. Більше половини пологів є партнерськими. В області працює вже 17 закладів, які мають статус “Лікарня доброзичлива до дитини”. Працюють “Школи відповідального батьківства”. Фактичний обсяг фінансування напрямків Програми на 1липня нинішнього року склав 15,8 тис. грн. із запланованих 36,1 тис. грн.
Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з артеріальною гіпертензією депутатів поінформувала начальник відділу лікувально-профілактичної роботи Галина Лисенко. На її думку реалізація цього проекту сприятиме зниженню захворюваності і смертності від гіпертонічної хвороби, адже в нашій державі понад 12 млн. громадян з цим недугом. В області майже у 300 тис. осіб підвищений артеріальний тиск. Тобто, у кожної третьої дорослої людини сьогодні відмічається артеріальна гіпертензія різної форми. Щорічно це захворювання виявляють у 20 тис. населення області.
Аби ліки були доступні для людей з гіпертонічною хворобою, Міністерством охорони здоров’я підписано Меморандум з провідними вітчизняними фармацевтичними компаніями, які взяли на себе зобов’язання встановити граничні ціни на препарати та створити на своїх підприємствах 2-місячний запас цих ліків. – Вже з 1серпня хворі купують ліки по референтним цінам зі знижками, – підкреслила у своєму виступі Галина Лисенко.
Члени постійної комісії також розглянули звернення депутатів обласної ради Юрія Солодька та Миколи Шимка.
Після детального обговорення питаннь, винесених на розгляд засідання, члени постійної комісії прийняли відповідні рекомендації.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.