Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 23:58:56

Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС

06.08.2012   09:48

3 серня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Провів засідання комісії її голова Валерій Зуб.

З ходом виконання рішення обласної ради від 25 січня 2008 року “Про затвердження обласної Програми “Репродуктивне здоров’я населення Чернігівської області” на період 2008-2015 роки” депутатів ознайомив в.о. начальника управління охорони здоров’я Володимир Пулін. Він зауважив, що основними завданнями обласної Програми є створення умов безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді, удосконалення системи планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я населення області. Тому в акушерських та неонатологічних відділеннях області проводиться забезпечення сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. Реорганізуються відділень для впровадження сучасних перинатальних технологій. За словами Володимира Пуліна, з моменту запровадження Програми на чверть знизився рівень штучного переривання вагітності. За 6 місяців поточного року він складає 4,7 із 1000 жінок. Також зменшилась смертність новонароджених у порівнянні з минулим роком і складає 7,06 відсотків. У всіх акушерських закладів області впроваджено спільне перебування матері та дитини, створено 83 індивідуальних та 2 сімейних пологових залів. Більше половини пологів є партнерськими. В області працює вже 17 закладів, які мають статус “Лікарня доброзичлива до дитини”. Працюють “Школи відповідального батьківства”. Фактичний обсяг фінансування напрямків Програми на 1липня нинішнього року склав 15,8 тис. грн. із запланованих 36,1 тис. грн.

Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з артеріальною гіпертензією депутатів поінформувала начальник відділу лікувально-профілактичної роботи Галина Лисенко. На її думку реалізація цього проекту сприятиме зниженню захворюваності і смертності від гіпертонічної хвороби, адже в нашій державі понад 12 млн. громадян з цим недугом. В області майже у 300 тис. осіб підвищений артеріальний тиск. Тобто, у кожної третьої дорослої людини сьогодні відмічається артеріальна гіпертензія різної форми. Щорічно це захворювання виявляють у 20 тис. населення області.

Аби ліки були доступні для людей з гіпертонічною хворобою, Міністерством охорони здоров’я підписано Меморандум з провідними вітчизняними фармацевтичними компаніями, які взяли на себе зобов’язання встановити граничні ціни на препарати та створити на своїх підприємствах 2-місячний запас цих ліків. – Вже з 1серпня хворі купують ліки по референтним цінам зі знижками, – підкреслила у своєму виступі Галина Лисенко.

Члени постійної комісії також розглянули звернення депутатів обласної ради Юрія Солодька та Миколи Шимка.

Після детального обговорення питаннь, винесених на розгляд засідання, члени постійної комісії прийняли відповідні рекомендації.

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень 20:01

На черговому засіданні виконавчого комітету Прилуцькій стоматологічній поліклініці погодилися виділити із бюджету 300 тисяч гривень на погашення заборгованості по заробітній платі.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19 19:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 жовтня в області зафіксовано 702 нових випадки COVID-19. Зокрема 308 — у Чернігівському районі (в тому числі 160 — у Чернігові), 143 — у Прилуцькому, 101 — у Корюківському, 81 — у Новгород-Сіверському, 69 — у Ніжинському. 95 захворілих госпіталізовані.

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури 19:27

Служба безпеки України викрила посадовців Чернігівської міської ради та керівників будівельних компаній на привласненні десятків мільйонів гривень, виділених на розвиток соціальної інфраструктури міста.

На Чернігівщині триває осінній призов 19:27

Черговий призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань розпочався у жовтні цього року. Чернігівщина до кінця грудня має виконати план — 467 осіб. Завершити відправку призовників необхідно за два місяці.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини