Голова ОДА: Для того, щоб реалізувати медичну реформу в повній мірі, треба мати покроковий план для кожної громади
— За минулий рік прийнято низку Законів України, постанов Уряду та наказів Міністерства охорони здоров’я, які унормували проведення реформи медицини. Відрегульовано питання фінансування галузі, чітко сформовано напрямки реформування первинної та вторинної медичної допомоги.

Але практично реалізовувати заплановане на місцях треба безпосередньо лікарям та представникам влади в області. Головне наше завдання: забезпечення доступних, якісних та ефективних послуг, — наголосив Олександр Мисник на зустрічі з керівниками обласних медичних закладів.
Як зауважив начальник профільного управління облдержадміністрації Петро Гармаш, реформування системи охорони здоров’я області здійснюється в напрямку оптимізації мережі закладів первинної ланки медико-санітарної допомоги та приведення наявного ліжкового фонду до обґрунтованих потреб територіальних громад. Передбачене розширення мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини та мережі відділень і пунктів швидкої (невідкладної) допомоги.
На сьогодні,в області працює більше 3 тисяч лікарів та близько 12 тисяч середніх медичних працівників.
Щорічно в стаціонарах допомогу отримують майже 50 тисяч хворих, проводиться більше 48 тисяч хірургічних операцій.
Медичні установ області є активними учасниками грантових пропозицій та отримувачами іноземної гуманітарної допомоги. Прикладом якісної співпраці обласної влади, депутатів всіх рівнів та громадськості є запуск лінійного прискорювача «Elekta».
Читати також: Лінійний прискорювач працює на повну потужність
Втім, працювати ще є над чим. Окрім проблем із кадровим забезпеченням, осучасненням матеріально-технічної бази, є чимало невирішених господарських питань.
— Наша робота має бути системною. Насамперед необхідно завершити процес автономізації медичних закладів області протягом 2019 року. Визначити пріоритетність завдань на внести їх до плану регіонального розвитку області. Лише в форматі активного діалогу ми зможемо все вирішувати оперативно. Тож двері мого кабінету завжди для вас відчиненні. В будь-якій команді, а ми з вами і є команда, важливо мати взаєморозуміння, — підсумував Олександр Мисник.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.