Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:26:49

Основне завдання реформи децентралізації - це якісне життя людей

15.12.2018   11:11Агенцiя

На цьому наголосила Ірина Кудрик, директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», під час виступу на міжнародній науково-практичній конференції VII «Розумовські зустрічі».

Реформа децентралізації, яка четвертий рік впроваджується в Україні дає реальні, вагомі та відчутні результати. «Децентралізація - це відремонтовані дороги, освітлені міста, села та селища, утеплені дитячі садочки та школи, нова якість послуг, це згуртування громади, це можливість участі громадян у прийнятті рішень, які впливають на якість життя у громаді», – підкреслила Ірина Кудрик.

Чернігівщина за даними моніторингу Мінрегіону займає лідируючі позиції серед інших областей. Сьогодні в області створено 44 спроможні об’єднані територіальні громади із 52 можливих згідно перспективного плану, який практично на 100% охоплює територію області. Це свідчить про те, що люди вірять в свої можливості, готові брати на себе відповідальність.

За словами Ірини Кудрик, саме люди є активними учасниками процесів створення ОТГ. Адже процедура вимагає їх активної позиції. «Вони двічі проводять загальні збори з приводу об’єднання. Тричі збираються сесії кожної ради для того, щоб затвердити питання об’єднання і визначити перспективи завтрашнього дня. За 26 років незалежності ми отримали абсолютно вихолощені, із зниклою, зруйнованою інфраструктурою сільські території, людей з вищою освітою в селах практично не залишилося. І саме це стало передумовою реформи місцевого самоврядування», - підкреслила вона.

Завдяки децентралізації реальний обсяг всіх ресурсів зріс в громадах в три, шість і більше разів. Є дуже показовий приклад на Чернігівщині. Деснянська ОТГ утворилася однією з перших на Чернігівщині. Сукупний дохід тих рад, які об’єдналися, складав 2 млн. грн., за результатами об’єднання в перший рік – 70 млн. тобто в 35 разів.

Крім того, держава надає фінансову підтримку для відновлення сільських територій, інфраструктура яких була зруйнована. За цей час об’єднаними громадами Чернігівщині було витрачено на реалізацію 325 інфраструктурних проектів 260 млн. гривень. А це відремонтовані дороги, оновлена комунальна техніка, реконструкція і утеплення шкіл та садочків, внутрішні ремонти, нові шкільні автобуси, водогони, освітлення тощо.

Директор Чернігівського ЦРМС також прокоментувала участь місцевого самоврядування у розвитку економіки: «Завданням реформи є створення умов для регіонального економічного розвитку. Місцеві ради створюють передумови, вони не відповідають за формування нового робочого місця. Робочі місця формує ринок, ринкові умови, бізнес та активне економічне середовище. Але умови для бізнесу повинні створити місцеве самоврядування, влада».

Отже, основне завдання, яке ставить перед собою реформа – це якісне життя людей. Якісні послуги, якісна освіта та медицина, якісні адміністративні та комунальні послуги. А ще саме головне – це згуртована громада.

На Чернігівщині в об’єднаних громадах проживає 39% населення, ще 8% – це об’єднання навколо міст обласного значення, 34% мешканців області – це жителі два великих міста Чернігів та Прилуки, які також прирівнюються до ОТГ. Якщо всі ці три сегменти об’єднати, то отримаємо, що п’ята частина жителів області позбавлені права користуватися досягненнями, які дає реформа децентралізації. «У людей, які проживають на цих територіях вкрадено п’ять років можливостей, розвитку», - підкреслила Ірина Кудрик.

Також директор презентувала дорожню карту децентралізації на наступні 600 днів, яка містить чіткі продумані кроки переходу на наступний рівень. «Наступний крок – це реформування субрегіонального рівня», - зазначила експерт. І запросила учасників конфренеції до участі у фаховій дискусії на тему реформування адміністративно-територіального рівня, яка відбудеться 20 грудня у Чернігівському ЦРМС.

Нагадаємо, що 13-14 грудня в містах Чернігові та Ніжині пройшла міжнародна науково-практична конференція VII «Розумовські зустрічі», організована Сіверським центром післядипломної освіти спільно з Сіверським інститутом регіональних досліджень, Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини