Ради регіонального розвитку в районах Чернігівщини: аналіз досягнень та конкретні завдання на найближчі три роки
Рада регіонального розвитку Чернігівської області, що днями відбулася в ОДА, дала старт проведенню відповідних рад у всіх районах Чернігівщини.

У п’ятницю, 7 грудня, голова облдержадміністрації Олександр Мисник взяв участь у Раді регіонального розвитку Носівського району. Цього ж дня аналогічні зібрання відбулися у Варвинському, Корюківському та Чернігівському районах.
Головний акцент: подальше впровадження децентралізаційних реформ, ефективний розвиток територій та забезпечення комфортних умов життя людей. Для цього кожний район та ОТГ мають розробити Перспективні плани розвитку громад на 2019-2021 роки. Ці документи мають стати дорожньою картою реалізації конкретних проектів, направлених на відбудову та розвиток міст, селищ та сіл. Мова йде про реалізацію інфраструктурних проектів, модернізацію об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, наближення до жителів громад необхідних послуг.
Під час засідань Ради регіонального розвитку в Чернігівському районі голови об’єднаних територіальних громад (до речі, в районі три ОТГ, ще дві очікують перших виборів) висловили впевненість: об’єднання громад дало поштовх для їхнього розвитку. Завдяки бюджетній децентралізації ОТГ отримали засоби значного поповнення місцевих бюджетів та фінансову підтримку з боку держави.
Як приклад Михайло-Коцюбинська ОТГ: тут за рахунок власних коштів проведено ремонти та реконструкції ряду об’єктів соціальної сфери та закладів освіти, побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям, наразі триває реконструкція будівлі під ЦНАП. Крім того, Михайло-Коцюбинська ОТГ стала переможцем конкурсу «SMART громада», незабаром впроваджуватиме електронну систему для здійснення контролю за земельними ділянками громади.
Позитивні зміни й в освітній галузі району: за останні чотири роки відкрито п’ять дошкільних закладів освіти в селах Пакуль, Кархівка, Новий Білоус, Рудка, Старий Білоус. Ще у п’яти закладах (Киїнському, Олишівському, Количівському, Снов’янському ДНЗ, Хмільницькому НВК) запрацювали додаткові дошкільні групи. Також очікується відкриття дошкільного закладу освіти в селі Лукашівка. На базі 12 шкіл району діють 20 інклюзивних класів, де навчаються 12 дітей з особливими освітніми потребами.
Корюківський район – приклад позитивних тенденцій у галузі економіки. Як переконані керівники району та об’єднаних територіальних громад (Корюківської та Холминської), така динаміка, у тому числі, спричинена новими підходами до системного планування розвитку територій, ефективному впровадженню яких сприяє реформа децентралізації.
Так, більшість підприємств району за 10 місяців цього року наростили обсяги виробництва. Зокрема, обсяг реалізації промислової продукції зріс більш ніж у 2 рази порівняно з аналогічним періодом 2017 року і склав 2,6 мільярда гривень. Підприємства району експортують свої товари у понад 10 країн світу.
Район має один з кращих в області показників капітальних інвестицій (за 10 місяців цього року – 250 мільйонів гривень, 6% від усіх капіталовкладень на Чернігівщині). Крім того, на Корюківщині працюють чотири підприємства з іноземним капіталом. З початку року обсяг прямих іноземних інвестицій у статутний капітал підприємств району становив 6,8 мільйона доларів США.
Завдяки розвитку промислового сектору покращується стан справ і на ринку праці: цьогоріч на новостворені робочі місця працевлаштовані понад 200 працівників.
Нові ж амбітні Перспективні плани розвитку громад дозволять окреслити чіткі послідовні дії, які комплексно забезпечать розвиток усіх сфер життєдіяльності: як економічної, так і соціальної.
Активізуватимуть роботу з вирішення нагальних потреб громад і на Варвинщині. Керівництво району поставило перед відповідними службами конкретне завдання: невідкладно розробити Перспективний план розвитку на найближчі три роки.
За інформацією Чернігівської, Корюківської та Варвинської районних державних адміністрацій
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.