Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:00:30

Протидія насильству в родині - спільна відповідальність влади та громади

17.08.2018   12:46Агенцiя

Притягнення до кримінальної відповідальності, побудова притулків для постраждалих від насильства в родині, спеціальні програми для кривдників — і це ще далеко не всі новели Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що набув чинності в грудні минулого року.

Детальніше з документом можна ознайомитися за посиланням.

Про особливості його реалізації та зміни формату роботи з цього напрямку в регіонах під час робочого візиту на Чернігівщину розповіла Наталія Федорович, заступник Міністра соціальної політики України.

У нараді також взяли участь заступник голови ОДА Наталія Романова, представники профільних установ та організацій, в онлайн-режимі доєдналися й РДА та ОТГ області.

— Закон виписаний таким чином, щоб під його дію підпадають не лише родини у класичному розумінні, а й особи, що мають стосунки близькі до сімейних. Це дає можливість попередити чи захистити від будь-якого виду насильства більшу кількість людей.

Передбачено створення загальних та спеціалізованих закладів для постраждалих. До слова, 8 притулків в Україні вже активно працюють. Практикується й створення соціальних квартир, де жінки з дітьми можуть перебувати нетривалий час. Більш того, з’явилася можливість відразу видавати приписи, якими кривдника зобов’язують не наближатися до жертви10 днів (за рішенням суду, що має відбутися протягом 72 годин, до півроку), — зауважила урядовець.

У свою чергу Ганна Христова, експерт з питань запобігання та протидії домашньому насильству, наголосила, що Закон базується на Стамбульській конвенції, яка напрацьовувалася протягом десятиліття і включає кращі механізми боротьби з названою проблемою: «Наше завдання створити все, аби запропоновані інструменти запрацювали, а не завмерли в стадії зародку, як Кризові центри».

Радник із питань гендернозумовленого насильства Фонду ООН у галузі народонаселення Олена Кочемировська деталізувала особливості роботи з профілактики насильства залежно від статті кривдника чи жертви.

Окремий випадок — знущання, чи то психологічне, чи фізичне, над дітьми. На жаль, за останній рік на Чернігівщині виявлено кілька жахливих прикладів насильства над малолітніми в родині.

—  Всі ці ситуації ми обговоримо у вужчому колі. За них мають понести відповідальність. Адже залишення дитини у небезпечному середовищі — злочин.

У 90-х роках поняття «насилля в родині» замовчувалося. Однак воно нікуди не зникало. Боротися з ним варто усією громадою. Небайдужість рятує життя, — наголосила Наталія Федорович.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.