Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:13:32

Проблеми легалізації зайнятості: З0% працездатного населення області не працюють на її економіку

10.07.2018   07:26Агенцiя

Брак кваліфікованих працівників наразі є однією з найгостріших проблем ринку праці. Куди поділися фахівці, де шукати та як втримати кадри? Про це йшлося на засіданнях «круглого столу», що відбулися 6 липня в Новгород-Сіверській та Ніжинський міськрадах.

Тема засідань - «Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – один із важливих факторів стабільності в суспільстві». Ініціатор заходів – Чернігівська обласна служба зайнятості.

Участь в обговоренні взяли представники органів влади, місцевого самоврядування, соціальні партнери та роботодавці. У Ніжині була присутня директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, в Новгород-Сіверському – її заступник Максим Торжевський.

«Останнім часом на ринку праці Чернігівської області, як і України в цілому, відбувається зміна пріоритетів, - сказала Л. Падалка під час засідання. - Якщо раніше треба було шукати вакансії для безробітних, то тепер актуальним є збереження трудового потенціалу та задоволення зростаючих потреб економіки в кадрах.

Серед основних глобальних викликів у сфері зайнятості характерними для нашої області є кризова демографічна ситуація, зменшення кількості та погіршення якості трудових ресурсів, трудова міграція населення, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили».

За прогнозами Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук, чисельність населення України у 2050 році може скоротиться на 15% - до 36 млн. Вчені прогнозують, що у недалекому майбутньому чисельність поколінь, що досягають пенсійного віку, значно перевищить чисельність тих, хто виходить на ринок праці. Найвірогіднішими претендентами на низькокваліфіковані робочі місця в Україні будуть китайці, африканці та індуси.

«Дефіцит молодих кадрів в подальшому буде ще відчутнішим, - сказала Л. Падалка. - Тому робітники віком старше 45 років та пенсіонери, які готові працювати на підприємствах області, фактично стануть безальтернативним трудовим ресурсом для місцевих роботодавців».

Проте, незважаючи на таку доволі не радісну перспективу, директор обласного центру зайнятості запевнила, що сьогодні на повному ринку праці ще існують внутрішні резерви робочої сили. Вона ознайомила присутніх з результатами дослідження, проведеного обласним центром зайнятості. Так, було з’ясовано, що 160 тисяч мешканців області або 30% працездатного населення не працює на економіку Чернігівщини. І хоча серед них є громадяни, які працюють в «тіні» та трудові мігранти, але більшість все ж таки становлять кваліфіковані працівники або молоді люди, яких можна залучити до офіційної праці. Саме на створенні стабільних та сприятливих умов життя й роботи для них й має бути зосереджена увага державних органів та роботодавців.

Л. Падалка охарактеризувала ситуацію на ринку праці області та ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості та новаціями в її діяльності.

«Головним пріоритетом для нас є індивідуальний підхід до кожного клієнта, - сказала вона. - У центрі уваги залишаються оперативне працевлаштування шукачів роботи, підвищення числа вакансій з гідними умовами праці, взаємодія з об’єднаними територіальними громадами для вирішення питань зайнятості їх жителів та профорієнтаційна робота з молоддю».

Виступаючі були одностайні в тому, що легалізація заробітної плати та зайнятості населення – загальна проблема всіх державних органів та роботодавців, тому й вирішувати її слід спільними зусиллями. Використання нелегальних трудових відносин призводить до ненадходжень коштів до фондів соціального страхування та місцевих бюджетів, які б спрямовувались на добробут громади та реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів та міст. А ще тіньова зайнятість є причиною трудової міграції та невпевненості громадян у своєму майбутньому, оскільки неоформлений працівник позбавляється всіх соціальних прав та гарантій (пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, оплачувану відпустку, допомогу з безробіття, охорону праці).

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.