Які примусові заходи зараз вживаються до боржників за комунальні послуги?
З початку року на примусовому виконанні в територіальних підрозділах ДВС міста Чернігова перебувало близько 5000 виконавчих проваджень про стягнення заборгованості за комунальні платежі. Загальна сума, яку заборгували по місту складала майже 22 млн грн. Тому державними виконавцями вживаються заходи примусового характеру для стягнення відповідної заборгованості. Про це прес-службі Чернігівської міської ради розповів Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк.

Він зазначив, що заходи примусового характеру, які вживаються державними виконавцями, визначені ЗУ «Про виконавче провадження»:
- Першочергово виконавець накладає щомісячне стягнення на кошти боржника ( заробітну плату, пенсію), якщо є така можливість.
- Якщо боржник ніде не працює, або ухиляється, не повідомляючи своє місце роботи (неофіційно працює) - іде перевірка майнового стану. Направляються запити до реєструючих органів з метою виявлення рухомого та нерухомого майна. Після чого державний виконавець накладає арешт на майно. Проводиться опис, оцінка, а потім майно передається на реалізацію. Отримані від його реалізації кошти скеровуються на рахунки споживачів, - сказав Олег Трейтяк.
Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області також розповів, що в Україні з 2017 року працює відкритий «Єдиний реєстр боржників» і всі боржники автоматично вносяться до нього:
- З моменту відкриття виконавчого провадження, державний виконавець вносить всі відомості до «Єдиного реєстру боржників». І поки боржник не сплатить всю суму заборгованості він буде перебувати в даному реєстрі. Одночасно застосовується певні обмеження, які передбачені законом. Наприклад, коли громадянин України (боржник) звертається до нотаріуса для здійснення якогось правочину, то нотаріус повинен відмовити боржнику і не пізніше наступного дня повідомити державного виконавця, аби той вжив заходи примусового характеру і наклав арешт на майно боржника, - Олег Трейтяк.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.