Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 11:49:31

Які примусові заходи зараз вживаються до боржників за комунальні послуги?

26.06.2018   12:12Агенцiя

З початку року на примусовому виконанні в територіальних підрозділах ДВС міста Чернігова перебувало близько 5000 виконавчих проваджень про стягнення заборгованості за комунальні платежі. Загальна сума, яку заборгували по місту складала майже 22 млн грн. Тому державними виконавцями вживаються заходи примусового характеру для стягнення відповідної заборгованості. Про це прес-службі Чернігівської міської ради розповів Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк.

Він зазначив, що заходи примусового характеру, які вживаються державними виконавцями, визначені ЗУ «Про виконавче провадження»:
- Першочергово виконавець накладає щомісячне стягнення на кошти боржника ( заробітну плату, пенсію), якщо є така можливість.
- Якщо боржник ніде не працює, або ухиляється, не повідомляючи своє місце роботи (неофіційно працює) - іде перевірка майнового стану. Направляються запити до реєструючих органів з метою виявлення рухомого та нерухомого майна. Після чого державний виконавець накладає арешт на майно. Проводиться опис, оцінка, а потім майно передається на реалізацію. Отримані від його реалізації  кошти скеровуються на рахунки споживачів, - сказав Олег Трейтяк.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області також розповів, що в Україні з 2017 року працює відкритий «Єдиний реєстр боржників» і всі боржники автоматично вносяться до нього:

- З моменту відкриття виконавчого провадження, державний виконавець вносить всі відомості до «Єдиного реєстру боржників». І поки боржник не сплатить всю суму заборгованості він буде перебувати в даному реєстрі. Одночасно застосовується певні обмеження, які передбачені законом. Наприклад, коли громадянин України (боржник) звертається до нотаріуса для здійснення якогось правочину, то нотаріус повинен відмовити боржнику і не пізніше наступного дня повідомити державного виконавця, аби той вжив заходи примусового характеру і наклав арешт на майно боржника, - Олег Трейтяк.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року