Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 20:18:52

Хто кришує земельне рейдерство на Чернігівщині?

12.06.2018   12:55Агенцiя

Вже впродовж трьох років поспіль сільськогосподарський виробничий кооператив СГВК «Блистівський» (Новгород-Сіверщина) тримає оборону у боротьбі з земельними рейдерами.

Саме з цього приводу, з метою розповісти, як діє земельна мафія, хто стоїть за їхніми спинами і чому обирають саме кооперативи (підприємства з народною формою власності) 11 червня в прес-центрі «Чиста політика» керівництвом СГВК «Блистівський» було організовано прес-конференцію на тему: «Хто "кришує" земельне рейдерство на Чернігівщині?».

- Я працюю в господарстві з 1979 року, а 2011 року мене обрали головою правління кооперативу, яке мало до 1000 голів ВРХ і 2050 га ріллі – на землю в 2008 році було складено близько 400 договорів аренди, але до 2016 року я не зіштовхувався з подібним беззаконням, тому нині мовчати вже не можу, - повідав голова СГВК «Блистівський Юхим Терешенко, - в 2016 році до нас завітали три фермера з сусіднього району – громадяни Іващенко, Ященко та Бородюк, які забажали будь що придбати нашу землю та запропонували мені продати наше господарство, але після моєї відмови вони почали викупляти в людей майнові паї за 150% їхньої вартості (та ще доплачували за укладення договору), проте й тут вони вмовили не всіх людей, тому згадані фермери пішли на крайні міри – створили асоційовану групу з бувших членів кооперативу (які вже в ньому давно не працюють) та зовсім сторонніх людей, за участі яких намагалися провести збори в селі, але кворуму вони не набрали, а потім ніби то провели збори аж у Чернігові (протоколу чого так і не надали), де прийняли новий незаконний статут, нових засновників та членів правління.

«Після таких незаконних дій було спеціально обрано територіально інший район і знову ж таки незаконно внесено інформацію в Державний реєстр державним реєстратором Грищенко Т.Г. в Сосниці (яка свідомо пішла на протизаконний вчинок, адже до цього в Новгороді-Сіверському було отримано відмову на спробу вчинити таку дію), чим заблокували операційну діяльність СГВК, при цьому особливо дивує бездіяльність районної та обласної прокуратури і поліції, які ніяк не реагують на наші заяви і такі незаконні дії, - зауважив пан Терешенко та додав, - одним зі згаданих фермерів аналогічно вже було придбано СГВК «Зоря», після чого місцевим людям не знайшлося вдома роботи, бо туди почали привозити робітників вахтовим методом, тому й наші селяни проти нових господарів та намагаються виганяти їх із села, а деякі чесні люди зізналися та засвідчили це документально (є 10 заяв від громадян), що хоча їхні прізвища було вказано при участі в незаконних зборах нових членів кооперативу, проте насправді цих людей там не було».

- З точки зору юриспруденції маємо класичний рейдерський захват, спрямований саме на кооперативну форму власності, яка нині є найменш захищеною законом, а тому й найчастіше піддається незаконним захопленням, крім того, маємо порушення порядку державної реєстрації і внесення незаконних змін до статуту СГВК «Блистівський» всупереч відомостям Єдиного державного реєстру Сосницьким державним реєстратором Грищенко, яка прийняла заяву від зовсім сторонніх осіб і здійснила протизаконний вчинок, стосовно чого нами вже подано заяви стосовно перевищення службових повноважень в поліцію та прокуратуру, - розповів юрист і адвокат СГВК «Блистівський» Іван Петрикей, - на цей момент в Міністерстві юстиції розглядається скарга на дію державного реєстратора Грищенко, також тривають судові розслідування, але ми зіштовхнулися з бездіяльністю державних органів та затягуванням судових процесів, а тому звертаємося до ЗМІ з проханням донести до громади нашу проблему, адже наразі майно громади села Блистова намагаються захопити шляхом рейдерства.

«Проблемою СГВК «Блистівський» є необізнаність нашого народу і те, що форма кооперативного господарювання вже застаріла (на відміну від інших, наприклад, товариства з обмеженою відповідальністю), тому для рейдерів це широке поле для протизаконних дій, як то мотивація тих людей, що не мають права за статутом брати участь в операційній діяльності кооперативу та інші численні правопорушення, але ми будемо продовжувати діяти в правовому полі, бо правда і закон на нашій стороні, а усіх представників ЗМІ запрошуємо особисто поспілкуватися з селянами Блистової та дізнатися про їхню думку, - зазначив Іван Петрикей, - стосовно ж відповідальності державного реєстратора, то чому вона пішла на протизаконний вчинок і що за це її чекає – це вже вирішить суд, який нині, на жаль, працює досить повільно».

На питання про позицію районної адміністрації та сільського голови було сказано, що й там не все так просто і правди від влади не дочекалися, адже частину землі було незаконно передано іншому господарю, яку потім перепродали.


Прес-центр "Чиста Політика"

Останні новини Чернігівщини

7 міфів про алкоголь та наукові обгрунтування

7 міфів про алкоголь та наукові обгрунтування 13:16

Слухи о том, что крепкие напитки убивают мозг, а кофе помогает протрезветь, несколько преувеличены.

Смачні рецепти вихідного дня: топ 6 страв з цвітної капусти

Смачні рецепти вихідного дня: топ 6 страв з цвітної капусти 13:04

Який овоч не лише дуже смачний, але й гарний на вигляд? Багато хто, відповідаючи на це питання, назве цвітну капусту. Її суцвіття естетично виглядають і відмінно поєднуються з іншими овочами, більшістю спецій, сирами, м’ясом і птицею.

Гороскоп на наступний тиждень 10-16 серпня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 10-16 серпня 2020 року 12:57

З 11 до 15 серпня Уран буде у стадії стаціонарності, Марс з’єднується з Чорним Місяцем, що активізує кармічні теми, проблеми поколінь. Маючи вплив на Марс, Чорний Місяць підпорядковує особисту волю підступним спонуканням та інстинктам.

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.