Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 вересня, 14:33:09

Українці та поляки про співробітництво

16.05.2018   10:27Агенцiя

То ви до Польщі приїхали подивитися на місцеве самоврядування чи прагнете нав`язати контакти й надалі працювати з фондами Європейського Союзу – разом з польськими гмінами? – Таке питання поставили кореспондент радіо Жешув учасникам освітньо-інформаційного візиту голів об`єднаних територіальних громад Чернігівщини до нашої західної сусідки.

В перший день українські та польські самоврядовці (войти, бурмістри) присвятили Дням Європи – вони взяли участь у конференції «Польсько-українська співпраця для будівництва самоуправління та інтеграції Східної Європи».

Йшлося про двадцятирічний досвід міжмуніципального співробітництва  Асоціації гмін басейну річки Віслока (ZGDW) з реалізації проектів регіонального та міжрегіонального рівня. Асоціація була створена як відповідь на екологічний виклик на межі Підкарпатського та Малопольського воєводства – забруднені річок та повітря. Власними силами гміни впоратися з тим не могли, тож вирішили співробітничати. Перший масштабний проект дозволив кардинально змінити ситуацію з водопостачанням та водовідведенням. Далі більше – Асоціація виграла проект, працюючи зі швейцарськими фондами та фондами ЄС, реалізувала амбітний проект зі встановленням в громадському секторі (спортивно-розважальний комплекс) та приватному сонячних елементів, що генерують електроенергію (солари). Гасло проекту – «Для середовища та майбутнього наших дітей». 

В результаті вдалося суттєво зменшити викиди в атмосферу та покращити якість життя. Асоціації вдалося розв`язати проблему, що здавалася не підйомною – розчистити русла річок басейну річки Віслока. Всього за час своєї роботи таким чином було виграно понад двадцять проектів або ж майже 95 мільйонів євро, що вони побажали й українським колегам.

Друга половина дня – знайомство з Карпатською Троєю. Таку назву має історичний комплекс з відтворення найдавнішого укріпленого поселення, знайденого на території Польщі. Це гміна Ясло, але власність – обласна комунальна. Йдеться про проект іншого ґатунку, але так саме спрямований на розвиток території, а саме – використання історико-культурної спадщини. За допомогою норвежського фонду та ЄС біля Тршциниці була зроблена широкомасштабна реконструкція – старовинні будівлі, укріплення, оглядова вежа, сучасна експозиція, що сполучає реальні історичні знахідки та візуальне акустичне відтворення минулого – аби краще собі уявити, свого роду атракції. Тепер гміну, населення якої становить 17 тис. мешканців, щорічно відвідують 40 тис. туристів. Показово, що витрати на утримання комплексу коштами за квитки повністю не забезпечуються – існує дотація. Але підхід тут такий – культуру треба підтримувати, що ж до заробітків – навколо об`єкту працює сфера сервісу, що позитивно впливає на обсяг надходжень до бюджету гміни. Чернігівці висловили своє захоплення та зазначили, що це прекрасний приклад для реалізації подібних проектних ідей.

Освітньо-інформаційний візит є результатом довготривалої співпраці між Підкарпатським осередком Фундації розвитку місцевої демократії (POST FRDL) та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування (Сіверський центр післядипломної освіти). Безпосередній його ініціатор та організатор – Асоціація гмін басейну річки Віслока (ZGDW), а з української сторони допомагає Сіверський інститут регіональних досліджень.

Останні новини Чернігівщини

Ніжинські поліцейські затримали підозрювану, яка ножем завдала тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю 10:51

У Ніжині поліцейські затримали жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, тяжко поранила ножем свого співмешканця.

На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено жінку та неповнолітню дівчину: поліція документує наслідки 10:50

Сьогодні, 1 вересня, росіяни атакували безпілотниками м. Городню Чернігівського району. Внаслідок ворожих ударів зазнали поранень двоє місцевих мешканок - 50-річна жінка та 14-річна дівчина.

 В Україні створюють протезні мікроклініки для реабілітації після ампутацій

В Україні створюють протезні мікроклініки для реабілітації після ампутацій 10:48

В Україні реалізується проєкт зі зміцнення системи охорони здоров’я у сфері реабілітації після ампутацій.

Чернігівські тхеквондисти вибороли сім медалей на чемпіонатах України у Львові 10:46

З 21 до 23 серпня у Львові відбулися масштабні всеукраїнські змагання з тхеквондо ВТФ: Чемпіонат України серед юніорів та Чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР, УФК та спортивних клубів у розділах керугі та пумсе.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45

Протягом минулої доби зареєстровано 15 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 14 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини