Сергій Березенко: "Декларація - то не догма. За потреби ви можете з легкістю змінити сімейного лікаря"
В Україні вже кілька тижнів поспіль іде кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями.

Хтось із чернігівців одразу оформив усі необхідні папери, деякі навіть у соціальних мережах відверто саботують цей процес та інших закликають до цього.
Тому народний депутат і один з авторів медичної реформи Сергій Березенко закликає чернігівців, перш ніж вдаватися до будь-яких закликів у публічному просторі, бодай ознайомитися з процедурою, прийти до лікарні й поспілкуватися з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром за необхідності. І тільки потім робити висновки.
«Нині лише в Києві зареєстровано майже 1370 сімейних лікарів, а в Чернігові їх десь удесятеро менше. За інформацією системи «еHealth», у нашій області 32 медичні заклади й 352 сімейні лікарі загалом. Кожен житель міста може укласти декларацію, попередньо записавшись до лікаря через електронну систему запису або просто прийти на прийом без запису. У черзі чекати не треба. Інший нюанс щодо прописки. Часто можна почути скарги пацієнтів на те, що лікарі за звичкою відмовляють у підписанні через територіальні принципи — мовляв, людина далеко живе та й ніколи в цій лікарні не обслуговувалася. Нагадую: головним тут є чинник бажання самого пацієнта. Не прописка, не те, де лежить медична картка, чи ще щось. Ви маєте право обслуговуватися там, де хочете. У разі відмови пишіть заяву на ім’я головного лікаря чи міського управління охорони здоров’я, — розповідає народний обранець. — Вибір сімейного лікаря — це надзвичайно важливий крок. Його варто робити усвідомлено. Бо в площині медреформи цей фахівець — базове підґрунтя, на якому триматиметься здоров’я всієї нації. Він не тільки видаватиме рецепти на медичні препарати, а й стежитиме за вашим здоров’ям щодня і на перспективу. І коли у вас підскочить тиск, то телефонувати треба вже не у «швидку», а до свого лікаря, який проконсультує телефоном (або приїде додому) і порадить, що варто зробити, щоб полегшало.
І ще необхідно пам’ятати таке: підписуючи декларацію з обраним лікарем, ви повідомляєте державі через Національну службу охорони здоров’я (НСЗУ), що гроші за ваше обслуговування повинні надходити саме до цього медзакладу. Тому декларація фактично є формою заяви. Її не потрібно перепідписувати: право діє доти, поки ви не вирішите змінити свого лікаря. Це ви теж можете зробити будь-коли за власним бажанням».
Нагадуємо: для того, щоб укласти договір із лікарем, вам при собі потрібно мати оригінали паспорта, ідентифікаційного номера та мобільний телефон. За інформацією порталу «еHealth», станом на 16 квітня в Чернігівській області підписали понад 13100 декларацій. Це вдвічі більше, ніж у сусідній Київській області.
PR
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.