Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 лютого, 03:32:35

Питання взаємовигідного двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю обговорили в облдержадміністрації

04.04.2018   09:40Агенцiя

Питання взаємовигідного двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю обговорили в облдержадміністрації під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.

Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова у своєму вітальному слові підкреслила, що Білорусь та Україну пов’язують давні культурні й економічні зв’язки, тож надзвичайно важливо і сьогодні так вибудовувати взаємини між двома країнами, щоб і надалі відчувати повне порозуміння.

Ігор Сокол, у свою чергу, акцентував на тому, що економічні та культурні відносини між Україною та Білоруссю виходять на новий рівень: зміцнюються та розширюють діапазон. Тільки протягом минулого року відбулися три особисті зустрічі президентів Порошенка та Лукашенка. В результаті було поставлено доволі амбітну економічну мету: відновити товарообіг між нашими країнами до рівня 2012 року, коли він становив близько 8 мільярдів доларів. І це при тому, що минулого року цей показник склав 4,6 мільярда доларів, тобто майже вдвічі менше.

Щоб стимулювати виробників з обох країн активніше виходити на ринки сусідньої держави, як в Україні, так і в Білорусі проводяться численні форуми та виставки продукції, де можна знайти нових економічних партнерів.

Значну увагу під час зустрічі було приділено міжрегіональним зв’язкам як вагомій складовій міждержавних відносин. Так, за інформацією в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександри Хомик, Чернігівська область має домовленість про економічну співпрацю з Могильовською, Вітєбською, Мінською, Брестською та Гродненською областями Білорусі. Невдовзі аналогічну угоду буде укладено й із сусідньою Гомельською областю.

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відзначив важливість реалізації проектів транскордонного співробітництва та високий рівень співпраці між прикордонними службами обох держав. А Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на готовності міської влади вивчити можливості використання в Чернігові електробусів білоруського виробництва.

Проте під час зустрічі розмова неодноразово поверталася від економічних до культурних зв’язків, що існують між Україною та Білоруссю протягом тривалого часу. Митці обох країн — бажані гості у своїх сусідів, активні учасники мистецьких фестивалів та конкурсів.

— Звернення мовою культури досягає розуму і серця людини швидше, ніж будь-що інше, — зауважив Ігор Сокол. Під час свого перебування в Чернігові він передав білоруські національні костюми членам обласного білоруського національного культурного товариства «Сябри».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам’ять полковника армії УНР

Вшанували пам’ять полковника армії УНР 18:17

23 лютого в м Ічня меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув на фронті внаслідок обстрілу військами російських загарбників.

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19 18:12

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 27 лютого зафіксовано 157 нових випадків інфікування COVID-19.

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини