Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 15:06:48

Питання взаємовигідного двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю обговорили в облдержадміністрації

04.04.2018   09:40Агенцiя

Питання взаємовигідного двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю обговорили в облдержадміністрації під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.

Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова у своєму вітальному слові підкреслила, що Білорусь та Україну пов’язують давні культурні й економічні зв’язки, тож надзвичайно важливо і сьогодні так вибудовувати взаємини між двома країнами, щоб і надалі відчувати повне порозуміння.

Ігор Сокол, у свою чергу, акцентував на тому, що економічні та культурні відносини між Україною та Білоруссю виходять на новий рівень: зміцнюються та розширюють діапазон. Тільки протягом минулого року відбулися три особисті зустрічі президентів Порошенка та Лукашенка. В результаті було поставлено доволі амбітну економічну мету: відновити товарообіг між нашими країнами до рівня 2012 року, коли він становив близько 8 мільярдів доларів. І це при тому, що минулого року цей показник склав 4,6 мільярда доларів, тобто майже вдвічі менше.

Щоб стимулювати виробників з обох країн активніше виходити на ринки сусідньої держави, як в Україні, так і в Білорусі проводяться численні форуми та виставки продукції, де можна знайти нових економічних партнерів.

Значну увагу під час зустрічі було приділено міжрегіональним зв’язкам як вагомій складовій міждержавних відносин. Так, за інформацією в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександри Хомик, Чернігівська область має домовленість про економічну співпрацю з Могильовською, Вітєбською, Мінською, Брестською та Гродненською областями Білорусі. Невдовзі аналогічну угоду буде укладено й із сусідньою Гомельською областю.

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відзначив важливість реалізації проектів транскордонного співробітництва та високий рівень співпраці між прикордонними службами обох держав. А Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на готовності міської влади вивчити можливості використання в Чернігові електробусів білоруського виробництва.

Проте під час зустрічі розмова неодноразово поверталася від економічних до культурних зв’язків, що існують між Україною та Білоруссю протягом тривалого часу. Митці обох країн — бажані гості у своїх сусідів, активні учасники мистецьких фестивалів та конкурсів.

— Звернення мовою культури досягає розуму і серця людини швидше, ніж будь-що інше, — зауважив Ігор Сокол. Під час свого перебування в Чернігові він передав білоруські національні костюми членам обласного білоруського національного культурного товариства «Сябри».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.