Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 07:45:29

ДФРР: як справедливо розподілити кошти та не втратити можливості розвитку ОТГ

22.02.2018   10:36Агенцiя

Державний фонд регіонального розвитку — дієвий інструмент децентралізації та стимул розвитку областей. У 2018 році обсяг фінансування ДФРР збільшився. Регіони отримали вдвічі більше можливостей і ресурсів на розбудову.

Втім, на тлі загального покращення Чернігівщина має незначне підвищення таких видатків — на 2,8% більше від рівня попереднього року.

В області це пояснюють необхідністю корегування формули розрахунків. Вона має враховувати не лише чисельність, а й щільність населення.

Детальніше це питання обговорили сьогодні під час платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування в Чернігівському регіонального відділення АМУ.

Участь у заході взяли в.о. першого заступника Юлія Свириденко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, народний депутат України Анатолій Євлахов, помічник-консультант народного депутата Олександра Кодоли Андрій Тертілов, очільники міст, районів та ОТГ області.

— Облдержадміністрація звернулась до Прем’єр-міністра України, Віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, народних депутатів України, до Асоціації міст України з проханням ініціювати внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині удосконалення критеріїв розподілу коштів ДФРР між регіонами, — зауважила в.о. першого заступника Юлія Свириденко.

Таке ж звернення планує підготувати і Чернігівське регіональне відділення АМУ.

Ще одне важливе питання для обговорення: співробітництво територіальних громад з ДФРР. Чернігівське регіональне відділення АМУ рекомендує громадам спробувати скористатися шансом залучення додаткових коштів, зокрема  у рамках реалізації спільних проектів кількох ОТГ.

Варто зауважити, що окрім допомоги ДФРР, в поточному році області передбачається субвенція на розвиток інфраструктури громад – понад 143 мільйонів гривень, субвенція на розвиток сільської медицини – 111,2 мільйона гривень, кошти на будівництво футбольних полів — біля 8 мільйонів гривень, залишки коштів субвенції на розвиток окремих територій  — більше 114  мільйонів гривень та кошти цієї ж субвенції 2018 року, сума якої на сьогодні для області ще не визначена.

Також розпочато роботу над проектом обласної програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку в Чернігівській області на 2019-2020 роки з акцентом на ініціативах співробітництва ОТГ.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.