Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 серпня, 00:09:28

Сергій Березенко: при нарахуванні пенсій не можна ігнорувати стаж

15.02.2018   13:54Агенцiя

Серед мільйона жителів Чернігівщини понад третина — пенсіонери. А якщо точніше, то 341 тисяча громадян пенсійного віку перебуває на обліку в обласному управлінні Пенсійного фонду України. І практично кожен третій живе в Чернігові. Цифри вражають: виходить, що пенсіонерів в області більше, ніж усього населення в обласному центрі.

Середній розмір пенсії по області становить трохи менше 2200 грн. Але для більшості чернігівців навіть така сума є за межею сподівань. Бо нещодавній осінній перерахунок пенсійних виплат так і не зумів зробити очевидне — вирівняти дисбаланс у пенсіях між тими, хто їх отримує на рівні середньої зарплати, і тими, хто животіє за мінімальні нарахування. Це розуміє народний депутат Сергій Березенко, до громадської приймальні якого щодня надходять листи з проханнями допомогти вирішити питання перерахунку пенсій.


За роки праці - копійки

«Є просто кричущі випадки. Одній жіночці 1928 року народження таки зробили пенсійну прибавку… аж у 33 грн. І вона щомісяця змушена виживати за нещасні півтори тисячі гривень, — ділиться враженнями від листів пенсіонерів Сергій Березенко. — Що на ці гроші купиш? Буханець і пляшку кефіру. І все. Не всі, звісно, змирилися з такою ситуацією. Хтось подав у суд на ПФУ. Хтось справу виграв, а хтось — ні. За незрозумілим принципом. Чимало лікарів, учителів, вихователів і держслужбовців сьогодні за десятки років праці отримують щомісяця менше 2 тисяч гривень. Чому роки сумлінної праці обернулися на копійки, їм теж ніхто не пояснив. Урядники мовчать. Вони таких листів не читають. Натомість їх читаю я. І в мене волосся стає дибки від таких звернень, бо їх сотні…».

Нардеп перебирає пачки листів до пенсійних інстанцій різного рівня. Пенсійний фонд обласного рівня, загальнонаціонального, особисті депутатські звернення, Деснянський район, Новозаводський — безліч установ і адресатів. Тільки за перший місяць цього року «пенсійних» листів — зо два десятки.

Керівник обласного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко звітує лише сухою аналітикою: «Минулоріч відбулися дві хвилі перерахунків пенсій — із 1 травня та 1 жовтня. Зокрема з 1 жовтня перераховано пенсії майже 313 тисячам осіб, підвищені виплати одержали 301,7 тисячі пенсіонерів області — близько 91% від загальної кількості. Середній розмір пенсійної виплати в області порівняно з початком 2017 року збільшився на 479 гривень і станом на 1 січня 2018 року склав 2194 гривні…123 особам переведені пенсії за їхнім особистим зверненням».


Розуміють усі, але…

Попри те, що пенсії фактично перерахували ледь не всім пенсіонерам, у сухому залишку для більшості це не позначилося на суттєвому збільшенні виплат. Здебільшого через те, що стаж роботи й досі не відіграє рушійної ролі для зростання пенсій. Столичні експерти з Пенсійного фонду погоджуються з таким твердженням.

«Стаж має відігравати більшу роль, і для цього потрібні зміни в законодавстві, — зауважує заступник голови правління ПФУ Ірина Ковпашко. — Чергове осучаснення пенсій заплановане в 2019 році. Це зростання на 50% заробітної плати, і воно, відповідно, теж вплине на ситуацію з пенсіями».

На жаль, вітчизняні чиновники — чи то через брак часу, чи то бажання — не завжди йдуть на контакт навіть із народним депутатом. Скрізь відповіді затримуються або надходять банальні відписки. Однак Березенко та його однодумці обіцяють — позитивного вирішення таки доб’ються.

Сергій Березенко як народний депутат вважає: цих змін треба добиватися якомога швидше. Бо не всі фізично можуть дочекатися підвищень. І починати варто з того, що роботодавці теж мають поважати свій персонал. Уже зараз, сплачуючи зарплату не в конвертах, а «по-білому».

«Наші функціонери з ПФУ говорять про те, що в попередні часи, у тій же радянській державі, завжди були професії з маленькими зарплатами: вчителі молодших класів, молодший і середній медперсонал, нянечки, працівники сільського господарства, — говорить народний депутат. — І на сьогодні виходить так: навіть якщо ці люди принесуть зарплату за весь період своєї трудової діяльності, то неможливо нарахувати пенсію вище. Держава платила саме таку зарплату, відтак це впливає і на пенсію. Маленькі зарплати — це 100% маленькі пенсії. Мізерні.

Через те й потрібно враховувати позиції стажу. Нині виходить абсурд — ті люди, які пропрацювали 40 років, мають пенсію на рівні прожиткового мінімуму 1452 грн. Тому й бачу своє завдання як законотворця саме в перегляді недосконалого пенсійного законодавства. Бо потрібно врахувати і стаж, і переглянути порядки нарахування пенсій за інвалідністю, чимало лишилося пережитків із радянського минулого. Будемо це виправляти».
 
 
PR

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини