Реалізація програми "Доступні ліки" на Чернігівщині триває безперервно
За інформацією прес-центру Міністерства охорони здоров’я України, лише дві області в Україні — Чернігівська та Полтавська як належить подбали про хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму — вчасно направили кошти до кінцевих розпорядників, якими зазвичай є заклади охорони здоров‘я.

Натомість з інших областей надходять повідомлення, що люди не можуть отримати препарати за програмою «Доступні ліки». Лікарі не видають рецепти, а аптеки – медикаменти, кажучи, що немає фінансування. Проблема ж полягає в тому, що у більшості регіонів дотепер не ухвалені обласні та місцеві бюджети, не розподілено кошти по районах.
Водночас у Міністерстві охорони здоров’я наголошують: фінансування з національного рівня було виділено вчасно та в повному обсязі.
Верховна Рада 7 грудня ухвалила бюджет на 2018 рік, 3 січня Державна казначейська служба України перерахувала в кожну область заплановану на січень суму. В регіони надійшло 83,3 мільйона гривень з передбаченого на цей рік мільярда.
Річний обсяг цьогорічного фінансування програми «Доступні ліки» на Чернігівщині складає 26 мільйонів 631,2 тисячі гривень (у квітні – грудні попереднього року — 18,5 мільйона). З цієї суми, відповідно до помісячного плану, у січні по районах вже розподілено 2 мільйони 218,9 тисячі гривень. Тож пацієнти, які користуються даною урядовою програмою, мають змогу отримати медикаменти вчасно.
Нині Міністерство разом з Урядом працює над тим, щоб вже у лютому збільшити перелік ліків, які можна буде отримати за програмою безоплатно. Це відбудеться успішно за умови, що кожна область України налагодить роботу і кошти, нарешті, будуть перераховані до місцевих головних розпорядників.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).