Чернігівська облрада розгляне рекомендації ІМІ щодо акредитації журналістів у грудні
Дві постійні комісії Чернігівської обласної ради на почату грудня мають розглянути рекомендації громадської організації «Інститут масової інформації» (ІМІ) щодо вдосконалення процедури акредитації журналістів для висвітлення роботи ради. Про це повідомив регіональний представник ІМІ у Чернігівській області Павло Пущенко.

Як стало відомо із листа першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, рекомендації ІМІ будуть розглянуті на засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та запобігання корупції, а також на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.
Експерти ІМІ, проаналізувавши Регламент Чернігівської обласної ради VII скликання та Положення про акредитацію журналістів, виявили низку невідповідностей національному законодавству.
Так, участь журналістів у пленарному засіданні визначається частиною 4 статті 40 Регламенту після пред’явлення документу, що посвідчують особу, та після видачі їм спеціальних пропусків для полегшення перебування у приміщені пленарних засідань.
У той же час у діючому Положенні про акредитацію від 2007 року не дотримано жодного принципу здійснення акредитації - передбачено додаткові (непередбачені ЗУ «Про інформацію») відомості та документи, які має надати журналіст до заяви на акредитацію: офіційний бланк; надання копій свідоцтва про реєстрацію та ліцензії ЗМІ; інформації про засновників, тираж, головного редактора, рік народження журналіста; акредитація при Міністерстві закордонних справ України для зарубіжних (останнє вже не є актуальним для зарубіжних засобів масової інформації вже кілька років та суперечить вимогам чинного законодавства).
Також не мають законного підґрунтя вимоги передбачені Положенням щодо акредитації тільки по одному журналісту і одному оператору від реакції телекомпанії, радіокомпанії, по одному журналісту і одному фотокореспонденту від друкованих ЗМІ – такі обмеження порушують принципи рівності та справедливості, на яких мають ґрунтуватися усі дії, пов’язані з процедурою акредитації.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.