Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:29:29

Чернігівщина перейде на цифрове мовлення у числі останніх. Проте готуватися до цього потрібно вже зараз

16.11.2017   12:31Агенцiя

День, коли в Україні буде повністю вимкнено аналоговий сигнал телебачення, і на зміну йому прийде цифрове, відтерміновувався вже кілька разів. Востаннє — Постановою Кабінету Міністрів України № 563, де встановлено остаточну на сьогодні дату вимкнення: 30 березня 2018 року.

Про те, як припинення аналогового телевізійного мовлення вплине на телерадіопростір Чернігівщини, говорили вчора в облдержадміністрації під час зустрічі з керівниками телерадіоорганізацій області.

Як нагадав директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван, вимкнення аналогового телесигналу очікується вже давно. Ще 2012 року в області було безкоштовно передано споживачам понад 38 тисяч телевізійних тюнерів для приймання цифрового сигналу. Проте це не вирішило проблему остаточно — значна частина жителів Чернігівщини продовжує дивитися аналогове телебачення і з його відключенням втратить цю можливість.

Оскільки це стосується переважно сільського населення, про його забезпечення цифровими тюнерами мають подбати у місцевих громадах. На думку директора Департаменту, там краще знають реальні потреби і категорії громадян, яким необхідно придбати тюнери за бюджетний кошт. Працювати над відповідною цільовою програмою органам місцевого самоврядування варто починати вже зараз, щоб не залишити соціально незахищених громадян зовсім без телебачення.

Представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в області Ірина Сенченко наголосила, що зважаючи на прикордонне розташування Чернігівської області та відсутність упевненого цифрового прийому на значній її території, аналогове телебачення тут буде вимкнено в останню чергу. Проте процес це невідворотний, тож місцевій владі необхідно забезпечити доступ населення до телеінформації.

Читайте також: "Колегія Держкомтелерадіо обговорила стан телерадіомовлення на Чернігівщині".

Зі свого боку у Нацраді, запевнила її представниця, обмірковують можливості встановлення телепередавачів у Новгород-Сіверському, Семенівському, Городнянському, Ріпкинському, Сосницькому районах та м. Славутичі, щоб населення цих територій отримало якісний цифровий телесигнал.

У ході розмови Ірина Сенченко розповіла присутнім про особливості телерадіопростору Чернігівщини. З приємністю відзначила, що область входить до числа найкращих з виконання законів про мовні квоти. Тобто переважна більшість програм місцевого радіо та телебачення ведеться державною мовою, музика там також лунає українська.

Під час зустрічі було обговорено ще низку важливих питань. А завершилась вона на приємній ноті: напередодні професійного свята Ірина Сенченко вручила керівникам та журналістам телерадіокомпаній області почесні відзнаки Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.