Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:47:03

У Чернігові працюють 6 світлофорів зі звуковим сигналом

03.08.2017   13:44Агенцiя

Чернігів повільно, але впевнено, перетворюється на місто, прилаштоване для людей з особливими потребами.

Один із найголовніших викликів — безпека чернігівців під час пересування містом. Тому світлофор із чітким звуковим сигналом, який здатен оголошувати про початок та зупинку руху пішоходів, — украй необхідна річ.

Ще торік у Чернігові таких світлофорних об’єктів було обмаль. В основному, вони розташовані поблизу будівель чернігівського осередку Українського товариства сліпих — біля Міського парку та Красного мосту.

Завдяки ініціативі народного депутата Сергія Березенка, зручних світлофорів у місті побільшало. І тепер такі голосові регулювальники є біля «МакДональдсу», на перехресті вулиць Доценка і Рокоссовського, проспекту Перемоги і вулиць П’ятницької та Мазепи. Аби нові об’єкти не заважали чернігівцям уночі, їх вимикають.

Саму ідею «Вільне місто» вдалося реалізувати завдяки конкурсу проектів розвитку міста, ініційованого народним депутатом. Євген Іванов, активіст громадської організації «Спільна справа», яка подавала свій проект на конкурс, зауважує — усім варто поставитися з розумінням до звукових світлофорів, адже для незрячих людей є великою проблемою вийти з дому, не кажучи вже про перетин вулиць з інтенсивним трафіком.

«Коли ми розробляли проект, то дослухалися до рекомендацій УТОС. І тому такі світлофори з’явилися саме біля великих перехресть та людних місць», — говорить Євген.

30 тисяч гривень призового фонду, які Євген отримав від Сергія Березенка, пішли на облаштування світлофорів зі звуковим сигналом. Народний депутат наголошує: така соціальна ініціатива вкрай потрібна Чернігову, де тільки за офіційними даними понад 35% містян — люди похилого віку. Чимала їхня частка має проблеми із зором.

«Така ініціатива є титульною, тобто іміджевою для міста. Комфорт, безпека, піклування — ці слова часто лунають у рекламі, і люди на них уже практично не реагують. Якось усі звикли виживати самотужки. А так не повинно бути. Я мрію про той час, коли Черніговом буде безпечно пересуватися як 10-річному фізично здоровому хлопчику, так і 70-річній бабусі, яка має катаракту обох очей і майже нічого не бачить. Такі світлофори допомагають убезпечити пересування, поліпшують здатність людини контролювати обстановку під час руху пішохідним переходом. Та й особисто мені приємно підтримувати такі корисні проекти», — говорить Сергій Березенко.

За його словами, встановлення таких звукових світлофорів покаже нову якість ставлення до людей з обмеженими можливостями в Чернігові.

Автор проекту Євген Іванов наголошує, що такі проекти дуже потрібні нашому місту й ініціатива Сергія Березенка особливо на часі.
Загалом люди кажуть, що це позитивне надбання для нашого міста.

Олена Теплухіна, пенсіонерка:
— У мене є проблеми із зором. На одному оці є катаракта, тому часто важко орієнтуватися в сигналах світлофора. А коли його дублює звук, то це так зручно. Я часто ходжу переходом біля «МакДональдсу» та й живу неподалік. Окрім того, людей загалом це дисциплінує.

Олексій Кононенко, водій:
— Знаєте, часто буває так, що у водія немає змоги побачити сигнал світлофора — чи сонце сліпить очі, чи попереду габаритний транспорт загороджує. А так ти чуєш звук і розумієш, можна їхати чи ні. Та й пішоходи при перетині перехрестя, де регулює рух звуковий світлофор, поводять себе дисциплінованіше. І менше наражають на небезпеку себе і водіїв.

Загалом у конкурсі проектів розвитку міста перемогу отримали чотири проекти. Окрім звукових світлофорів, у Чернігові біля Катерининської церкви встановлять скульптуру «Я люблю Че»; у парку біля обласного художнього музею імені Галагана облаштують «Парк рівності», у якому долучитися до прекрасного зможуть і люди з обмеженими можливостями.

Також за фінансової підтримки Сергія Березенка в Чернігові почали знімати документальний фільм про Михайла Коцюбинського. На кожен проект народний депутат виділив по 30 тисяч гривень.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.