Чого чекати населенню від медичної реформи: громадськість Чернігівщини хвилює майбутнє медицини
Медична галузь наразі реформується. Відбувається перебудова системи надання екстреної медичної допомоги, розпочато створення первинних центрів медико-санітарної допомоги, госпітальних округів тощо. Про медичну реформу говорили 26 липня під час засідання за «круглим столом», що ініціював комітет Громадської ради при ОДА з питань охорони здоров’я, зокрема його голова Іван Осадців.

Учасників заходу цікавили всі етапи медичної реформи, в тому числі створення та подальша діяльність медичних округів Чернігівщини, їх фінансування.
Наразі найголовніше не кількість госпітальних округів, що функціонуватимуть в області, а чисельність лікарень інтенсивної терапії. На цьому наголосив начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш. Також він поінформував присутніх про основні аспекти медреформи з урахуванням особливостей Чернігівської області (велика територія, складна демографічна ситуація та високий показник смертності).
Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун звернувся до членів Громадської ради щодо включення її представників до робочої групи, що займатиметься формуванням госпітальних рад.
Йшла мова і про кадрову забезпеченість. Крім значної нестачі коштів на зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів, області бракує близько 1300 лікарів. Є навіть заклади, які укомплектовані спеціалістами менш, ніж на 50%.
Питанням безпеки члени Громадської ради вважають відновлення повноцінного функціонування обласних станцій переливання крові. Його подальше обговорення відбудеться наступного тижня за «круглим столом».
Учасники заходу дискутували і з приводу оптимізації мережі медзакладів.
Також обговорили необхідність підвищити суму державного фінансування на одного громадянина при проведенні реформування медичної галузі на першому етапі (наразі ця сума складає близько 410 гривень). Потребує додаткових коштів і сама галузь загалом. Аби звернутися до вищих урядових структур, вирішили заручитися підтримкою інших громадських рад. Готується відповідне звернення.
До речі, питання, обговорені під час заходу, розглядатимуться на засіданні Громадської ради у третьому кварталі цього року.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.