Замість державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу запроваджено єдиний платіж – судовий збір
З 1 листопада 2011 року набирає чинності Закон України “Про судовий збір”, прийнятий Верховною Радою України 8 липня 2011 року. Ним встановлено збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.Закон прийнятий на заміну Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, яким до цього часу регулювалася оплата судових витрат.

Замість державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу запроваджено єдиний платіж – судовий збір за подання та отримання відповідних судових процесуальних документів.
Так Законом вносяться зміни до процесуальних кодексів в частині виключення норм, які регулювали відносини сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, замінивши їх на єдиний платіж – судовий збір.
Нововведеннями Закону є те, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати (станом на 1 січян 2011 року – це 941 грн.) або у відсотковому співвідношенні до ціни позову.
По-друге, Законом встановлено наступні розміри ставок судового збору. Зокрема, за подання позовної заяви майнового характеру позивач має сплатити 1% ціни позову, але не менше 188 грн. і не більше 2823 грн.
За позов немайнового характеру необхідно буде сплатити суму у розмірі 94,1 грн. За подання позовної заяви майнового характеру до адміністративного суду – 1% розміру майнових вимог, але не менше 94,1 грн. і не більше 1882 грн.
За позов до адміністративного суду немайнового характеру 28 грн.
Щоб подати позов майнового характеру до господарського суду, позивач має сплатити 2% від ціни позову, але не менше 1412 грн. і не більше 56460 грн.
При поданні апеляційної та касаційної скарг необхідно буде сплатити 50 та 70% ставки відповідно, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Також Законом передбачений перелік суб’єктів, які звільняються від сплати судового збору. Ці положення у порівнянні з попередніми нормами законодавства змін практично не зазнали.
Юридичний відділ виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.