Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 12:28:54

Коли почне працювати інспектор праці в ОТГ?

01.07.2017   10:16Агенцiя

Цьогоріч у кожній об’єднаній територіальній громаді у штатному розписі повинна з’явитися посада інспектора праці. Він перевірятиме систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин тощо. Тобто наразі запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень здійснення контролю у цій галузі. До 1 серпня цього року в області вже повинна визначитися чисельність інспекторів праці. Проте, скільки їх повинно бути в кожній окремій громаді та у складі якого відділу — юридично не визначено.

Думку з цього приводу мали змогу висловити голови об’єднаних територіальних громад 30 червня на нараді під головуванням заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.

— Розумію, перед вами дуже багато завдань. Ви намагаєтеся зробити власні структури і компактними, і ефективними. Адже кожна штатна одиниця — це додаткові фінансові витрати, які повинні бути ще й виправданими, — звернулася Наталія Романова до голів ОТГ та запропонувала спочатку проаналізувати кількість господарських суб’єктів, які підлягатимуть перевіркам. Після цього можна буде говорити і про кількість необхідних інспекторів праці.

До речі, перевірки Управління Держпраці в області не відміняються, вони будуть проводитися паралельно. Перевірятимуться і самі виконавчі органи рад щодо здійснення ними інспекційної діяльності по додержанню законодавства про працю.

Під час наради також обговорили питання екологічного контролю, який передбачає перевірки за трьома напрямками: сфера поводження з відходами, водні ресурси та порядок видалення зелених насаджень населених пунктів.

Йшла мова і про полігони для захоронення сміття, відповідальність за упорядкування яких покладено на об’єднані територіальні громади.

Не оминула увагою заступник голови основні проблемні питання в гуманітарній та соціальній сферах. Вона вкотре наголосила, що під контроль необхідно взяти сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, аби не допускати жорстокого поводження з дітьми. Для цього потрібні відповідальні соціальні працівники: не менше одного на територіальну громаду.

Ще одне актуальне питання — якісний відпочинок та оздоровлення дітей. До речі, в області заплановано використати для цього близько 55 мільйонів гривень бюджетних та залучених коштів. Вже розпочали роботу 19 закладів оздоровлення, 462 табори з денним перебуванням та два наметові містечка.

Читати також: Літній відпочинок з максимальною користю. В ОДА планують оздоровчу кампанію

Принагідно учасники заходу обговорили з Наталією Романовою проблемні питання в конкретних ОТГ.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом 12:23

На Чернігівщині працюватиме спеціальна робоча група з економічного відновлення області.

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.

На Чернігівщині поліцейські провели благодійний турнір з міні-футболу на підтримку Збройних Сил України 11:37

Вихідними в місті Мена відбувся турнір з міні-футболу серед поліцейських. У змаганнях брали участь 4 команди поліцейських Корюківського району.

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру 11:29

У місті Сновськ фахівці АТ «Чернігівгаз» демонтували газовий колодязь, проклали новий газопровід та повністю замінили лінію редукування газорегулювального пункту (ГРП).