Коли почне працювати інспектор праці в ОТГ?
Цьогоріч у кожній об’єднаній територіальній громаді у штатному розписі повинна з’явитися посада інспектора праці. Він перевірятиме систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин тощо. Тобто наразі запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень здійснення контролю у цій галузі. До 1 серпня цього року в області вже повинна визначитися чисельність інспекторів праці. Проте, скільки їх повинно бути в кожній окремій громаді та у складі якого відділу — юридично не визначено.

Думку з цього приводу мали змогу висловити голови об’єднаних територіальних громад 30 червня на нараді під головуванням заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.
— Розумію, перед вами дуже багато завдань. Ви намагаєтеся зробити власні структури і компактними, і ефективними. Адже кожна штатна одиниця — це додаткові фінансові витрати, які повинні бути ще й виправданими, — звернулася Наталія Романова до голів ОТГ та запропонувала спочатку проаналізувати кількість господарських суб’єктів, які підлягатимуть перевіркам. Після цього можна буде говорити і про кількість необхідних інспекторів праці.
До речі, перевірки Управління Держпраці в області не відміняються, вони будуть проводитися паралельно. Перевірятимуться і самі виконавчі органи рад щодо здійснення ними інспекційної діяльності по додержанню законодавства про працю.
Під час наради також обговорили питання екологічного контролю, який передбачає перевірки за трьома напрямками: сфера поводження з відходами, водні ресурси та порядок видалення зелених насаджень населених пунктів.
Йшла мова і про полігони для захоронення сміття, відповідальність за упорядкування яких покладено на об’єднані територіальні громади.
Не оминула увагою заступник голови основні проблемні питання в гуманітарній та соціальній сферах. Вона вкотре наголосила, що під контроль необхідно взяти сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, аби не допускати жорстокого поводження з дітьми. Для цього потрібні відповідальні соціальні працівники: не менше одного на територіальну громаду.
Ще одне актуальне питання — якісний відпочинок та оздоровлення дітей. До речі, в області заплановано використати для цього близько 55 мільйонів гривень бюджетних та залучених коштів. Вже розпочали роботу 19 закладів оздоровлення, 462 табори з денним перебуванням та два наметові містечка.
Читати також: Літній відпочинок з максимальною користю. В ОДА планують оздоровчу кампанію
Принагідно учасники заходу обговорили з Наталією Романовою проблемні питання в конкретних ОТГ.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.