Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:41:00

Відключення аналогового телебачення переноситься на рік

30.06.2017   11:02Агенцiя

Повністю перейти на цифрове ефірне телемовлення в Україні планувалося цьогоріч до кінця червня. Проте, як показав досвід, населення до таких змін не готове.

Наразі проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України» пропонується продовжити використання аналогового телевізійного мовлення до 30 червня наступного року.

Як проходить підготовка до вимкнення аналогового ефірного телесигналу на Чернігівщині — говорили 29 червня учасники засідання профільної робочої групи.

Довідково. Покриття Чернігівської області сигналом цифрового телебачення мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 здійснюється передавачами, розміщеними у містах Чернігів, Бахмач, Прилуки, Ніжин, Бобровиця та смт Холми, а також у Шостці Сумської області. Безпосередньо передавальне обладнання належить ТОВ «Зеонбуд» як оператору цифрової багатоканальної телемережі та обслуговується фахівцями Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

На сьогодні покриття цифрової багатоканальної телемережі охоплює не всю Чернігівську область — до 95% (за інформацією ТОВ «Зеонбуд»). За даними інших джерел, цифровий сигнал покриває значно меншу територію.

За словами начальника відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Валерія Сорокіна, загрозою інформаційній безпеці України на території Чернігівщини є недостатнє покриття сигналами національних телемовників у прикордонних районах з Російською Федерацією та Республікою Білорусь. При цьому у низці населених пунктів цієї території наявний достатній для якісного прийому рівень цифрового ефірного сигналу телеканалів російського телебачення.

Спрогнозувати розвиток ситуації в області після відключення аналогового сигналу неможливо. Адже немає точної інформації щодо користувачів кабельного телебачення, наявності у господарствах супутникових антен та телевізорів, їх технічного стану тощо. За приблизними непрямими підрахунками, близько 130 тисяч домогосподарств області можуть взагалі залишитися без телебачення.

Крім того, відмова від аналогового мовлення унеможливить розповсюдження телепередач місцевих ефірних мовників, які зараз не мають цифрових ліцензій: ТРА «Новий Чернігів» та ТРК «Ніжинське телебачення».

Однією з суттєвих проблем, як зазначили учасники засідання, є відсутність державного органу, який би координував будівництво нових телевеж. За словами представника філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Чернігівська регіональна дирекція» Леоніда Мельника, цим питанням раніше опікувалася Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення: 10% ліцензійного збору направлялося саме на будівництво нових телевеж.

Цікавою була пропозиція використати вежі мобільних операторів для розміщення на них передавачів телесигналу. Проте, відшукувати місце для встановлення передавача має сенс лише в тому разі, якщо та чи інша телеорганізація матиме ліцензію на мовлення на відповідній території.

Надзвичайно важливо вчасно провести широку інформаційну кампанію щодо майбутнього відключення аналогового ефірного ТБ.

Загалом, присутні дійшли згоди щодо необхідності офіційного вимірювання зон покриття телепередавачів на Чернігівщині та отримання точної інформації про населені пункти, охоплені цифровим телесигналом.

Робота над розвитком інформаційного простору в області триває. До речі, наступного місяця планується проведення наради з представниками об’єднаних територіальних громад, на якій відбудеться презентація концепції малопотужного FM-мовлення.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини