Відбувся круглий стіл "Чернігівські лікарні для пацієнтів чи пацієнти для лікарень?"
22 червня відбувся круглий стіл на тему «Чернігівські лікарні для пацієнтів чи пацієнти для лікарень?» де Чернігівська обласна громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» в рамках проекту «Забезпечення ефективних медичних витрат» підводила підсумки даної ініціативи.

В ході розгляду питання «Як виконуються накази Міністерства охорони здоров’я та управління охорони здоров’я Чернігівської державної обласної адміністрації, згідно яких керівники закладів охорони здоров’я повинні розміщувати інформацію про наявні залишки ліків в лікарнях. (Наказ МОЗ №509 та наказ УОЗ ЧОДА №120)» виникла дуже жвава дискусія.
Представники медичних закладів та громадськості мали різни погляди щодо необхідності розміщення залишків ліків. Медичні працівники аргументували не актуальністю переліку вже через годину, в зв’язку з постійним використанням ліків, не можливістю обліковувати вручну, через ведення паперових журналів, та дуже малим фінансуванням на закупівлю ліків, і взагалі маленьким фінансуванням галузі. “Не закуповуються реактиви, та в не достатньому обсязі закуповуються ліки для лікування туберкульозу, СНІД та онкології”.
Представники громадськості в свою чергу пропонували звернутися до міністерства охорони здоров’я з питанням, що до актуальності щотижневого оновлення, або з пропозицією автоматизувати цей процес. Також представники громади просили надати свої пропозиції щодо вдосконалення даного процесу, на що були отримані пропозиції ліквідувати дефіцит залишків медикаментів в лікарнях та запровадити гарантований пакет ліків для пацієнтів.
Представники громадськості звертали увагу на те що прозорість та відкритість лікарень щодо пацієнтів зробить їх в процесі реформ більш “привабливішими”, коли кошти підуть за пацієнтами. Бо пацієнт який заплатив кошти буде контролювати їх використання, а потім можуть піти до іншої лікарні. Відповіді лікарів вразили:
• В яку?
• В Польшу може поїдуть чи в Канаду?
• Ми все це знаємо, але це не привід це все тут обговорювати...
Виходить що пацієнт приречений и у нього немає іншого виходу, все одно прийде до них! І виходить що в нашому випадку пацієнти для лікарень!
Питання ефективності використання бюджетних коштів в закладах охорони здоров’я при проведенні закупівель через систему Prozzoro та питання прямих договорів теж було дуже актуальним і бурно обговорювалось. Представники Управління охорони здоров’я ЧОДА вважають що можливо укладати прямі договори з щойно створеними підприємствами та ФОП, “бо їм теж треба з чогось починати”. В свою чергу представники громадськості вважають, хай починають, але ж не за бюджетні кошти, бо бачать в цьому чинник для корупційних зловживань. Також представники ЧОГО “ЦПСА” поділились результатами дослідження, в якому показали що допорогові закупівлі, які проходять через конкурентні процедури дають економію до 20%.
У відповідь з боку медиків прозвучало дуже багато прикладів про не доброчесних учасників торгів та низку якість продукції за низькими цінами. “Якщо нас керівників ставлять на цю посаду, якщо нам довіряють, чомусь нас же ж громада призначила.Чому нам не довіряють щоб ми самі шукали це все?”, - прозвучало питання від Валерія Олексійовича, головного лікаря Чернігівського онкологічного диспансера. І вже вкотре запросив до себе журналістів, щоб вони подивились на все своїми очима, поговорити з ними і щоб журналісти висвітлювали так ситуацію як вона є.
У відповідь представники ЧОГО ЦПСА надали факти зловживань під час укладання прямих договорів у лікарні Чернігівської області. І ще раз зауважили на необхідності навчання працівників які займаються закупівлями.
Представники громади пропонували все ж таки намагатись проводити усі допорогові закупки через конкурентні процедури у систему електронних торгів Prozzoro. Головою Деснянської районної ради була висунута пропозиція організувати обговорення та обмін досвідом спеціалістів медичних закладів які займаються закупівлями в системі Prozzoro, для проведення більш ефективних закупівель.
Завжди перші кроки самі важки, а змінити систему медицини, яка дуже багато років була не змінною, налагодити відкритість до громадян, не легке завдання, але це потреба часу.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.