Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 19:20:01

"Що інкримінують — не кажуть. Царство небесне, 37-й рік" ВІДЕО

23.02.2017   07:51Агенцiя

«Створили муніципальну поліцію, а тепер доведеться ще й муніципальну податкову» — таку потребу Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко озвучив на зустрічі Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст. Чому така потреба виникла та якими враженнями від співпраці з правоохоронними структурами ділились міські і селищні голови?

Їх було двадцять, в минулому році приєднались ще чотири — тепер всі міста і смт Чернігівщини об’єднані Асоціацією міст України. «Ми повинні бути як один кулак» — на черговому засіданні регіонального відділення міські і селищні голови мали вивчати нюанси електронних закупівель і відкритих торгів для зміцнення місцевого самоврядування, але попереду стало наболіле — взаємовідносини з правоохоронними структурами. Мери скаржаться на нескінченні перевірки і відсутність підтримки з боку правоохоронців. Олег Куделя, Срібнянський селищний голова: «Нам прем’єр-міністр дає грамоту за комунальне підприємство — ну це показник, якого ще в історії не було. Ти купляєш сміттєвоз, а тебе людям виставляють злочинцем. Що вони витворяють? За неділю 7 раз перевірив той УБОП. На якій підставі, які повноваження? А ніхто нічого не питає, не пояснює». Анатолій Койда, Борзнянський міський голова: «Ми ремонтували туалет в дитячому садку, видали за будматеріали і аванс 75%. Їм, цим УБЕЗівцям, кримінал треба. Порушення видачі авансу — 500 гривень штрафу, а їм треба кримінал. На суд не запросили, що інкримінують — не кажуть. Царство небесне, 37-й рік». Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Така ж ситуація і в Чернігові. У мене було звернення до однієї силової структури, що юридичні особи не мають документів ні про початок будівництва, ні про здачу об’єкта, не сплачують пайові внески, а там вже декілька років функціонують ринки. Відповідь від них була — да, факти збігаються, і вони дають нам час як міській раді виправити ситуацію і доповісти. Вони захопились сервісним напрямом і дрюкають тих, хто на посаді, а стягнення якісь робити у них нема мотивації».

Саме тому, кажуть мери, доводиться створювати муніципальну поліцію — у Прилуках вона працює вже 2 роки, в Борзні — рік. Її чернігівський міський голова називає  фактично єдиною можливістю боротися, наприклад, із незаконними МАФАми і гаражами у дворах багатоповерхівок. І каже, що доведеться створити ще й фіскальний підрозділ у фінансовому управлінні міськради. Владислав Атрошенко: «Місцеву фіскальну службу скорочують 3-й чи 4-й рік і поскорочувались до 50 податківців на увесь Чернігів. А наша спроможність залежить від місцевих податків».

Наступну зустріч регіональної Асоціації мери планують розпочати де-небудь «на  виїзді» — наприклад, в економічній поліції або прокуратурі, скаржитись і задавати питання будуть уже там. Також збираються більше їздити один до одного — дивитись, хто як справляється з проблемами. Робитимуть це уже з новим виконавчим директором — ним замість Федора Фесюна, який склав повноваження за власним бажанням, обрали колишнього голову Чернігівської райради Михайла Литвина.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.