"Що інкримінують — не кажуть. Царство небесне, 37-й рік" ВІДЕО
«Створили муніципальну поліцію, а тепер доведеться ще й муніципальну податкову» — таку потребу Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко озвучив на зустрічі Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст. Чому така потреба виникла та якими враженнями від співпраці з правоохоронними структурами ділились міські і селищні голови?
Їх було двадцять, в минулому році приєднались ще чотири — тепер всі міста і смт Чернігівщини об’єднані Асоціацією міст України. «Ми повинні бути як один кулак» — на черговому засіданні регіонального відділення міські і селищні голови мали вивчати нюанси електронних закупівель і відкритих торгів для зміцнення місцевого самоврядування, але попереду стало наболіле — взаємовідносини з правоохоронними структурами. Мери скаржаться на нескінченні перевірки і відсутність підтримки з боку правоохоронців. Олег Куделя, Срібнянський селищний голова: «Нам прем’єр-міністр дає грамоту за комунальне підприємство — ну це показник, якого ще в історії не було. Ти купляєш сміттєвоз, а тебе людям виставляють злочинцем. Що вони витворяють? За неділю 7 раз перевірив той УБОП. На якій підставі, які повноваження? А ніхто нічого не питає, не пояснює». Анатолій Койда, Борзнянський міський голова: «Ми ремонтували туалет в дитячому садку, видали за будматеріали і аванс 75%. Їм, цим УБЕЗівцям, кримінал треба. Порушення видачі авансу — 500 гривень штрафу, а їм треба кримінал. На суд не запросили, що інкримінують — не кажуть. Царство небесне, 37-й рік». Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Така ж ситуація і в Чернігові. У мене було звернення до однієї силової структури, що юридичні особи не мають документів ні про початок будівництва, ні про здачу об’єкта, не сплачують пайові внески, а там вже декілька років функціонують ринки. Відповідь від них була — да, факти збігаються, і вони дають нам час як міській раді виправити ситуацію і доповісти. Вони захопились сервісним напрямом і дрюкають тих, хто на посаді, а стягнення якісь робити у них нема мотивації».
Саме тому, кажуть мери, доводиться створювати муніципальну поліцію — у Прилуках вона працює вже 2 роки, в Борзні — рік. Її чернігівський міський голова називає фактично єдиною можливістю боротися, наприклад, із незаконними МАФАми і гаражами у дворах багатоповерхівок. І каже, що доведеться створити ще й фіскальний підрозділ у фінансовому управлінні міськради. Владислав Атрошенко: «Місцеву фіскальну службу скорочують 3-й чи 4-й рік і поскорочувались до 50 податківців на увесь Чернігів. А наша спроможність залежить від місцевих податків».
Наступну зустріч регіональної Асоціації мери планують розпочати де-небудь «на виїзді» — наприклад, в економічній поліції або прокуратурі, скаржитись і задавати питання будуть уже там. Також збираються більше їздити один до одного — дивитись, хто як справляється з проблемами. Робитимуть це уже з новим виконавчим директором — ним замість Федора Фесюна, який склав повноваження за власним бажанням, обрали колишнього голову Чернігівської райради Михайла Литвина.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.