Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 16:24:41

Житлово-комунальна галузь потребує законодавчих змін

04.02.2017   13:40Агенцiя

Питання виконання пріоритетних заходів з розвитку житлово-комунального господарства області у 2017 році розглянули учасники наради, яку провів заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко 3 лютого.

У заході взяли участь директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Наталія Хоцянівська, директор Департаменту ЖКГ ОДА Юрій Євтушенко, керівники підприємств житлово-комунального господарства області.

З результатами роботи житлово-комунального господарства Чернігівщини у 2016 році та основними напрямками розвитку галузі цьогоріч присутніх ознайомив Юрій Євтушенко.

– Завдяки злагодженій співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та керівників підприємств житлово-комунальної сфери на сьогодні всі системи газо-, електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення області працюють стабільно в штатному режимі, – зазначив він.

Наталія Хоцянівська поінформувала учасників наради про напрацьовану Мінрегіоном низку нормативно-правових актів, реалізація яких сприятиме покращанню ведення фінансово-господарської діяльності підприємств системи життєзабезпечення.

– На 2017 рік у державному бюджеті передбачено 5 мільярдів гривень для відшкодування підприємствам житлово-комунальної галузі різниці у тарифах, у тому числі Чернігівській області – 52 мільйони гривень, – повідомила вона.

Також представниця Мінрегіону зазначила, що 10 січня цього року підписано Галузеву угоду між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки. Документом врегульовані питання оплати праці на підприємствах ЖКГ у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати.

Крім того, присутні керівники підприємств систем життєзабезпечення області висловили свої зауваження та пропозиції щодо діючих у цій сфері норм законодавства.

Зокрема, мова йшла про вдосконалення механізму нарахування плати за послуги з централізованого опалення населенню в разі відсутності засобів обліку теплової енергії. Учасники зустрічі розглянули тему використання державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Окрім цього, були обговорені зміни формату нарахування та фінансування пільг і субсидій, відшкодування з державного бюджету різниці у тарифах на послуги тепло-, водопостачання і водовідведення.

Підбиваючи підсумки дискусії, Сергій Сергієнко зазначив:

– Я сподіваюсь, що наша співпраця з Мінрегіоном і надалі буде мати позитивний вплив на стабілізацію та розвиток житлово-комунальної сфери Чернігівщини.

Заступник голови облдержадміністрації доручив Департаменту ЖКГ ОДА опрацювати спільно з підприємствами галузі наявні проблемні питання та підготувати пропозиції профільному Міністерству щодо внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

– Стабільний розвиток та належне функціонування систем життєзабезпечення населених пунктів області, насамперед, залежить від законодавчих змін, а вони наразі відбуваються швидкими темпами. Дуже важливим є те, як ці зміни будуть сприйняті та реалізовані на місцевому рівні. Зі свого боку облдержадміністрація завжди готова надавати підприємствам галузі як методичну, так і практичну допомогу у вирішенні проблемних питань, що виникають у процесі їх виробничої діяльності, – наголосив Сергій Сергієнко.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06

Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37

Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини