Як залучити сімейного лікаря до сільської громади
Проблеми й етапи організації медичного обслуговування населення в об’єднаних територіальних громадах обговорили сьогодні учасники зустрічі за круглим столом, що відбулася у прес-центрі «Чиста політика».
За словами начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша, забезпечення належної роботи первинної ланки медичної допомоги — один з пріоритетів реформування медицини, яке зараз відбувається в Україні. Проте на місцях не завжди раціонально використовують можливості реформування: намагаються створити лікарню інтенсивної терапії замість того, щоб зміцнити матеріально-технічну базу закладів первинної ланки та стимулювати до роботи у сільській місцевості лікарів сімейної медицини.
Між тим, зазначила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Алла Здор, 80% захворілих осіб мають одержувати медичну допомогу саме на рівні первинної ланки. І тут постає питання не лише у наявності матеріально-технічної бази, а й у кваліфікації медпрацівника, який працює у закладі охорони здоров’я.
Саме ці дві складові і є найбільш важливими для надання належної медичної допомоги населенню на рівні первинної ланки. Яким чином організувати процес та залучити фахівців потрібної кваліфікації? До обговорення цих питань долучилися начальник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар, головні спеціалісти УОЗ з неврологічної допомоги — Олександр Марцинкевич та зі стаціонарної допомоги — Валерій Чобітько, лікар-інтерн Уляна Солов’ян, голови трьох об’єднаних територіальних громад області.
Учасники зустрічі були одностайні у думці, що для ефективного медичного обслуговування населення об’єднаних територіальних громад необхідні, передовсім, два фактори: наявність матеріально-технічної бази медустанови відповідного рівня та такі умови проживання й оплати праці, які б заохотили сімейного лікаря залишатися в ОТГ, а не тікати до міста. І новостворені територіальні громади мають як бажання, так і правові та фінансові можливості для створення таких умов. А в обласному управлінні охорони здоров’я готові їм у цьому активно сприяти.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині запрацювали три поліцейські станції у Чернігівському та Корюківському районах 17:44
У Чернігівській області розпочали роботу поліцейські станції у трьох громадах – Куликівській, Менській та Сновській. Безпековою ситуацією та потребами жителів громад опікуватимуться відповідно поліцейські офіцери Юрій Мартинов, Ігор Кушніренко та Денис Кривенко.
Хотів отримати грошову допомогу, натомість втратив майже 116 тисяч гривень: поліція Новгород-Сіверщини застерігає громадян від шахраїв 16:52
У соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «Грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити секретні дані своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.
Наші грантери: у Чернігові відкрилася соляна кімната «Сіль та релакс» 16:21
М’яке освітлення, зручні крісла, релаксуюча музика, єгипетська сіль під ногами і, головне,цілюще повітря насичене іонами солі, що створює ефект природного інгалятора – все це соляна кімната «Сіль та релакс» у Чернігові.
Браконьєри з Новгород-Сіверщини незаконно наловили риби на понад 100 тис.грн 15:37
10 грудня 2024 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Чернігівського прикордонного загону на водоймах Новгород-Сіверського району викрито грубе порушення Правил рибальства.
На Чернігівщині за матеріалами СБУ повідомлено про підозру у службовій недбалості голові Сновської міської ради 15:05
Співробітники Служби безпеки викрили голову Сновської міської ради на службовій недбалості, яка призвела до збитків бюджету територіальної громади.