Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 11:01:58

Як залучити сімейного лікаря до сільської громади

02.02.2017   14:56Агенцiя

Проблеми й етапи організації медичного обслуговування населення в об’єднаних територіальних громадах обговорили сьогодні учасники зустрічі за круглим столом, що відбулася у прес-центрі «Чиста політика».

За словами начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша, забезпечення належної роботи первинної ланки медичної допомоги — один з пріоритетів реформування медицини, яке зараз відбувається в Україні. Проте на місцях не завжди раціонально використовують можливості реформування: намагаються створити лікарню інтенсивної терапії замість того, щоб зміцнити матеріально-технічну базу закладів первинної ланки та стимулювати до роботи у сільській місцевості лікарів сімейної медицини.

Між тим, зазначила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Алла Здор, 80% захворілих осіб мають одержувати медичну допомогу саме на рівні первинної ланки. І тут постає питання не лише у наявності матеріально-технічної бази, а й у кваліфікації медпрацівника, який працює у закладі охорони здоров’я.

Саме ці дві складові і є найбільш важливими для надання належної медичної допомоги населенню на рівні первинної ланки. Яким чином організувати процес та залучити фахівців потрібної кваліфікації? До обговорення цих питань долучилися начальник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар, головні спеціалісти УОЗ з неврологічної допомоги — Олександр Марцинкевич та зі стаціонарної допомоги — Валерій Чобітько, лікар-інтерн Уляна Солов’ян, голови трьох об’єднаних територіальних громад області.

Учасники зустрічі були одностайні у думці, що для ефективного медичного обслуговування населення об’єднаних територіальних громад необхідні, передовсім, два фактори: наявність матеріально-технічної бази медустанови відповідного рівня та такі умови проживання й оплати праці, які б заохотили сімейного лікаря залишатися в ОТГ, а не тікати до міста. І новостворені територіальні громади мають як бажання, так і правові та фінансові можливості для створення таких умов. А в обласному управлінні охорони здоров’я готові їм у цьому активно сприяти.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.