У Батурині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин
Учасниками зустрічі стало безпрецедентно широке коло фахівців і зацікавлених галуззю.

Народні депутати, урядовці, уповноважені фіскальної служби і дотичних до галузі міністерств разом із науковцями, представники громадських організацій, суб’єктів господарювання, фермерських господарств та виконавчої влади чотирьох областей понад три години поспіль працювали разом над двома питаннями.
У почасти гострій дискусії обговорювалися можливі формати регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення та державні механізми підвищення конкурентоздатності виробництва – пряма бюджетна підтримка і пільгові режими оподаткування.
На початку засідання до учасників зустрічі звернувся голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. Він закликав до пошуку таких законодавчих рішень, які не ускладнюватимуть адміністрування, зокрема, податків і будуть зрозумілими і доступними для виконання навіть дрібними фермерськими господарствами.
Як зазначив у своєму виступі Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, залишати ситуацію на ринку землі без змін наразі вже неможливо. Мінагрополітикою разом з Держгеокадастром підготовлено власний проект Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». В умовах дії мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення законопроект створює фермерам можливість закласти орендовані землі, а отримані кошти вкласти у розвиток власного господарства. Це, у свою чергу, позитивно вплине на інфраструктуру сільських територій. Законопроектом пропонується надати орендарям можливість відчужувати право оренди, визначити умови надання в оренду земель державної або комунальної власності для сільськогосподарських потреб або під забудову.
Також законопроектом закладаються чіткі правила проведення земельних торгів, що зроблять процес передачі землі в оренду прозорим та відкритим.
У Парламенті наразі знаходиться 7 «земельних» законопроектів. Який з них стане законом, вирішуватиме саме Верховна Рада.
Загалом питання мораторію на продаж землі на засіданні комітету було ключовим і викликало бурхливу дискусію серед присутніх. Думка більшої частини з них сходилася на тому, що знімати мораторій – не на часі. Члени комітету, взявши до уваги претензії і зауваження, повідомили, що найближчим часом у різних областях України відбудеться широке обговорення даного питання. Без цього ключові рішення прийматись не будуть.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.