Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:46:57

У Батурині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

16.09.2016   11:51

Учасниками зустрічі стало безпрецедентно широке коло фахівців і зацікавлених галуззю.

Народні депутати, урядовці, уповноважені фіскальної служби і дотичних до галузі міністерств разом із науковцями, представники громадських організацій, суб’єктів господарювання, фермерських господарств та виконавчої влади чотирьох областей понад три години поспіль працювали разом над двома питаннями.

У почасти гострій дискусії обговорювалися можливі формати регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення та державні механізми підвищення конкурентоздатності виробництва – пряма бюджетна підтримка і пільгові режими оподаткування.

На початку засідання до учасників зустрічі звернувся голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. Він закликав до пошуку таких законодавчих рішень, які не ускладнюватимуть адміністрування, зокрема, податків і будуть зрозумілими і доступними для виконання навіть дрібними фермерськими господарствами.

Як зазначив у своєму виступі Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, залишати ситуацію на ринку землі без змін наразі вже неможливо. Мінагрополітикою разом з Держгеокадастром підготовлено власний проект Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». В умовах дії мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення законопроект створює фермерам можливість закласти орендовані землі, а отримані кошти вкласти у розвиток власного господарства. Це, у свою чергу, позитивно вплине на інфраструктуру сільських територій. Законопроектом пропонується надати орендарям можливість відчужувати право оренди, визначити умови надання в оренду земель державної або комунальної власності для сільськогосподарських потреб або під забудову.

Також законопроектом закладаються чіткі правила проведення земельних торгів, що зроблять процес передачі землі в оренду прозорим та відкритим.

У Парламенті наразі знаходиться 7 «земельних» законопроектів. Який з них стане законом, вирішуватиме саме Верховна Рада.

Загалом питання мораторію на продаж землі на засіданні комітету було ключовим і викликало бурхливу дискусію серед присутніх. Думка більшої частини з них сходилася на тому, що знімати мораторій – не на часі. Члени комітету, взявши до уваги претензії і зауваження, повідомили, що найближчим часом у різних областях України відбудеться широке обговорення даного питання. Без цього ключові рішення прийматись не будуть.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.