Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 21:31:53

Білоруські журналісти про свободу слова в Україні, непопулярність білоруської мови та реакцію державних ЗМІ на вбивство Павла Шеремета

27.07.2016   08:02Агенцiя

Орша – невеличке місто у Вітебській області. Саме звідти до Чернігова завітали працівники Оршанського регіонального порталу orsha.eu. У пресс-центрі «Чиста політика»вони поспілкувалися з чернігівськими колегами.

Ігор Казмерчак, Олександр Макаревич та Артем Сизинцев працюють на сайті, який вже майже 10 років інформує оршанців про основні події регіону. Республіканські новини з’являються на порталі нечасто.

За словами редактора сайту Ігоря Казмерчака, на сайті немає аналітики та власних думок авторів матеріалів – це справа виключно коментаторів та експертів.

– У нас є жорсткий розподіл ЗМІ на провладні (державні) та незалежні, а значить – автоматично опозиційні. Газет, сайтів та телеканалів з нейтральною позицією дуже мало, тому ми вирішити зайняти цю нішу і просто коротко інформуємо людей про те, що відбувається в місті та області, - розповів Ігор Казмерчак.

Новини – на будь-який смак. Як і будь-де, найвищі рейтинги у подій з кримінальним ухилом. Про культуру і політику читають менше. Проте їхня аудиторія значно більша за тих, хто надає перевагу газетній продукції, оскільки газети, у більшості своїй, провладні.

Сайт існує на кошти спонсорів і не працює на жодну з політичних партій.

До Чернігова журналісти приїхали поспілкуватися з колегами, а також підтримати своїх музикантів: у п’ятницю, 29 липня на Зеленій сцені буде саме білоруський день з музикою і виставками.

Як зазначили гості, досвід українських колег їм значно допоможе у роботі, адже вони вважають українську журналістику більш розвинутою і вільною, ніж вона є у Республіці Білорусь.

Не обійшли і таке актуальне питання, як державна мова. Артем Сизинцев, який, до речі, спілкувався з журналістами чистою українською мовою, вважає, що повернення білоруської мови хоч і повільно, але відбувається.

- Останніми роками білоруська мова набуває популярності особливо серед молоді. Хай цей процес і складно просувається, проте вже немає побоювань, що мова зникне. Така загроза існувала, коли відбувалася денаціоналізація і білоруси почали рівнятися на Москву, - зазначив Артем Сизинцев.

Олександр Макаревич по різних регіонах країни проводить «круглі столи» з питань протистояння «Русскому миру». Каже, буває складно пояснювати людям реальний стан речей.

- Всі проблеми від того, що багато хто вважає Росію союзником а Георгіївську стрічку – геройською. Справа просто в неосвіченості людей – резюмував Олександр Макаревич.

Що стосується реакції білорусів на події в Україні, то тут, за словами Ігоря Казмерчака, суспільство розділилося навпіл за принципом – вірити чи не вірити російським ЗМІ, оскільки Республіка Білорусь знаходиться в інформаційному просторі Росії.

- Взагалі білоруські ЗМІ зберігають нейтралітет по відношенню до України. Це не стільки політичне, скільки економічне питання, адже ми з вами зав’язані на торгівлі, - зазначив редактор оршанського сайту.

Що ж до теми, яка нині не сходить з перших стрічок новин – вбивства журналіста Павла Шеремета – то в цьому випадку, як розповіли білоруські колеги, показовим була церемонія прощання у Білорусі. Провести колегу в останню путь прийшли лише незалежні журналісти – жодного провладного, себто державного ЗМІ не було.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини