Популізм і узагальнення побачили експерти в програмах кандидатів по 206 округу
12 липня, у громадському прес-центрі "Ініціатива" відбулось експертне обговорення на тему: «Регіональний розвиток в програмах кандидатів по 206 виборчому округу».

Експерти дослідивши програми основних кандидатів порівнювали, яка з них містить найбільше регіональної проблематики.
На думку голови Освітнього центру "Ініціатива" Павла Пущенка, всі програми кандидатів носять загальний характер.
"Вони всі відповідають на запитання, як має бути, як добре стане жити на Чернігівщині коли вони стануть депутатами. Але не сказано коли це краще прийде, і яким способом вони його будуть досягати." – відзначив Павло Пущенко.
Народний депутат, вважає громадський активіст Олександр Гашпар, у першу чергу має бути законотворцем. Втім, кандидати у своїх програмах не вказали конкретних законопроектів які ними розроблені чи плануються.
"У жодній програмі не сказано, що мною розроблено такий-то законопроект. Всі виступають за заборону продажу земель сільськогосподарського призначення, але жоден не представив з цього приводу готовий законопроект." – говорить Олександр Гашпар.
Засилля популізму вважає найбільшою проблемою програм активіст Олександр Рись
"У Власенка, наприклад, питання тарифів. Якщо їх зменшити, то за який рахунок буде держава виживати? Або "змусимо владу збільшити зарплату", яким чином тут держава, якщо у більшості у нас зарплатню платить приватний роботодавець?" – зауважив Олександр Рись.
Політичний експерт Юрій Паперний зауважив, що на програми слід дивитись у тому числі і з точки зору електоральної науки.
"У програм є чіткий алгоритм. Кандидат визначається, хто його виборець. Друге, кандидат визначається, що його виборці хочуть. І третє, під це пишеться програма. Це основне. Четверте, про що також згадувалось це коли в програму закладають законодавчі ініціативи, хоча для виборця вони часто і не цікаві." – розповідає Юрій Паперний.
Передвиборчі програми, як відзначив Юрій Паперний, пишуться не тільки для того щоб їх здати в ЦВК, вони мають слугувати кандидати першою його шпаргалкою. Втім, за словами політичного експерта, у тих виступах, що він чув від кандидатів, вони про ці програми не згадували.
Чия програма переможе і чи стане вона вирішальним фактором, чернігівці дізнаються вже скоро. Вибори відбудуться 17 липня. Завданням громадськості після визначення переможця стане саме контроль за виконанням цих програм.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.