Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 16:14:53

Фінанси 206 округу: лише 11 звітів кандидатів, а у звіті Микитася помилка?

12.07.2016   13:01Агенцiя

Вибори у 206 окрузі практично вийшли на фінішну пряму. Кандидати продовжують вести боротьбу за голоси мешканців Чернігівського, Ріпкинського та Новозаводського в місті Чернігові районів.

І вже за тиждень до дня голосування учасники виборчих перегонів мали відзвітувати за фінансові надходження та витрати їх штабів. Станом на 11 липня з 74 кандидатів фінансові звіти подали лише 11 учасників. З них двоє як виявилося провели кампанію за смішні гроші – нульові витрати і нульові надходження – Володимир Вінниченко та Світлана Буніна.

Серед тих, хто витрачав гроші на кампанію, найбільші фінансові надходження на рахунки виборчих фондів мали Максим Микитась – 1 млн.800 тис.грн., Юрій Власенко – 1 млн.245,1 тис.грн. та Єгор Фірсов – 484, 4 тис.грн. Найменше грошей у виборчому фонді мали Сергій Гарус – 2600 та Михайло Кононович – 2350 грн.

Практично всі кандидати у народній депутати вкладали у виборчі фонди власні кошти. Найбільше витратив на кампанію власних коштів кандидат Юрій Власенко – 1,245 млн.грн.

Від юридичних осіб пожертви отримав кандидат Єгор Фірсов у сумі 13,6 тис. грн. Від фізичних осіб внески у виборчий фонд отримали Максим Микитась 1,25 млн. грн., Єгор Фірсов - 430,5 тис. грн. та Михайло Кононович – 2350 грн.

Найбільш популярна стаття витрат серед кандидатів – це виступи на телебаченні, радіо та публікації у газетах. Так на агітацію у ЗМІ кандидати офіційно витратили 2 162 652 грн. Найбільші витрати в цьому напрямку мали Юрій Власенко – 974951 грн. (або 78,3% коштів виборчого фонду) та Максим Микитась – 901254 грн. (50% виборчого фонду). Цікаво, що кандидат Григорій Ткаченко за офіційними даними не витратив з виборчого фонду жодної копійки на агітацію в ЗМІ.

На виготовлення сувенірної та агітаційної продукції кандидати в народні депутати витратили 716,25 тис. грн.. Найбільше грошей із загального обсягу виборчого фонду на сувеніри витратив Григорій Ткаченко – 56,1% або 40300 грн. А на плакати та листівки більше половини фонду витратили Володимир Федорок та Ярослав Гіріч – 56% та 53% відповідно.

На зовнішню рекламу (біг-борди та лайт-сіті) найбільше грошей витратили Єгор Фірсов – 120960 грн., Максим Микитась – 120641 грн. Решта кандидатів витрачали на зовнішню рекламу значно скромніші суми. Найбільша частка грошей з виборчого фонду на зовнішню рекламу у Л.Гаєвської – 79,5%.

Таким чином, відповідно до оприлюднених фінансових звітів кандидатів можна зробити висновок, що кандидати найбільше грошей вкладали у агітацію та рекламу у ЗМІ, сувенірну продукцію та листівки, а також зовнішню рекламу.

Цікаво, що у фінансовому звіті Максима Микитася кудись поділися 19110 грн., які мали бути витрачені на матеріали передвиборної агітації. Згідно звіту оприлюдненого на сайті ЦВК на виготовлення друкованої продукції було витрачено 184325 грн., на сувенірну продукцію – 205305 грн., що в сумі дає 389630 грн, тоді як у звіті вказана загальна сума 408740 грн.
 
У дослідженні використовувалися дані фінансових звітів кандидатів по 206 округу, оприлюднених ЦВК 11 липня 2016 року.

Стельмах Оксана

Останні новини Чернігівщини

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів 11:31

Упродовж липня в 19 установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 4949 судових засідань (з початку року - 21976).

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет 11:22

У Ладанській територіальній громаді на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги запрацював фізіотерапевтичний кабінет.

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні 10:45

У Чернігові триває ремонт центральної районної лікарні, яка постраждала від ракетних та бомбових ударів під час повномасштабного вторгнення російських військ.

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку 09:58

Суботнього дня патрульні отримали орієнтування про розшук невідомого, який може бути причетним до крадіжки в одному з супермаркетів у центрі Чернігова.

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень 09:45

В Головному управлінні Нацполіції в Чернігівській області проаналізували результати роботи районних територіальних відокремлених підрозділів ГУНП області на основних пріоритетних напрямках.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини