Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 09:28:00

Що ховає Чернігівська обласна рада від стороннього ока?

20.05.2016   11:59Агенцiя

Прозорість роботи Чернігівської обласної ради стала черговою темою експертного обговорення, що відбулось 19 травня, у громадському прес-центрі "Ініціатива".

Участь у обговоренні взяли громадські активісти, експерти, представники апарату та депутатського корпусу обласної ради.


Проекти рішень оприлюднювати не поспішають


Однією з перших проблем у діяльності обласної ради експерти називають недотримання Закону "Про доступ до публічної інформації" під час оприлюднення проектів рішень.

"Далеко не всі питання порядку денного, що приймаються під час засідання, оприлюднюються завчасно, згідно чинного законодавства." – зазначає голова Освітнього центру "Ініціатива" Павло Пущенко.

Згідно законодавства проекти рішень мають оприлюднюватись за 20 днів до сесії, у той же час регламентом обласної ради передбачено оприлюднення за 15 днів.

Втім, як зазначає громадський активіст Олександр Гашпар, і ці норми не виконуються.

З цього приводу, кожної сесії на засіданнях виступає депутат Сергій Журман, єдиний з 64 обранців, що взяли участь у експертному обговоренні.

"Якщо ви бачите перелік питань, там їх 50, а приходите на сесії їх там 70, чи як було на минулій сесії 77. В першу чергу треба звернути на них увагу." – говорить Сергій Журман.

Всі проекти рішень на сайті облради викладені одним архівом, тому досить важко проконтролювати коли саме до архіву додають ті чи інші проекти рішень.

Проте, за словами Сергія Журмана, це все одно прогрес порівняно з роботою ради минулого скликання, коли навіть депутатам розсилали проекти рішень, які відкривались не на всіх комп'ютерах.

За словами начальника управління зв'язків з громадськістю Чернігівської обласної ради Ольги Ванжули, проекти рішень на сайті розміщуються по мірі того, як розробники цих рішень надають їх до обласної ради.
"Наша функція тут суто технічна." – зазначає Ольга Ванжула.

У той же час, як стверджує спеціаліст юридичного відділу облради Дмитро Каращенко, недотримання термінів опублікування проектів рішень не є підставою для скасування рішення.

"За оприлюднення матеріалів відповідає розробник, обласна рада за це не відповідає," – говорить Дмитро Каращенко.



Як знайти депутата?

Іншою проблемою, що називають активісти, є не заповнення сторінок депутатів облради контактною інформацією.

"У розділі депутати має бути розміщено, згідно законодавства, місце дні і години прийому депутата, і бажано щоб була адреса електронної пошти. Лідерами серед закритості у нас виступають фракції Укропу і Опозиційного блоку", - говорить Олександр Гашпар.

Втім, голова фракції "Укропу" Сергій Журман зазначив, що його депутати таку інформацію надали, і не зрозуміло чому вона не оприлюднена.

Заступник начальника організаційного відділу облради Інна Копич з критикою погоджується, та обіцяє прикласти зусиль для вирішення цих питань.

"Можливо вона(інформація – авт..) дійсно не повна, але є контактний телефон обласної ради.  І якщо людина не знаходить там якоїсь інформації, вона може звернутись за контактним телефоном і ми забезпечимо зв'язок виборця з депутатом." – зазначає Інна Копич.

За її словами, наразі на сайті оприлюднена та інформація яку депутати вказали в своїх облікових картках.


Інформаційна політика ради


Політичний експерт Юрій Паперний зазначає, що не можна винити у всьому лише апарат, адже він робить в першу чергу так, які отримує вказівки. Це ж стосується і інформаційної політики Чернігівської обласної ради.
За його словами, керівництво облради останніх трьох скликань впливає на те, щоб інформаційної політики ради не було.

"Якщо ми проаналізуємо контент, то на першому місці йдуть два заступники голови, котрі про себе пишуть і себе забезпечують інформаційно. Якщо раніше Валентин Мельничук був лідером по новинам, то зараз це Арсен Дідур.  Правда, якщо подивитись його локалізацію новин, то четверта частина його район, який він намагається контролювати і де буде надалі балотуватись." – говорить Юрій Паперний.

Лише тричі, за словами експерта, він зустрічав на сайті ради новини про роботу депутатів. Так само, є проблема із розміщенням анонсів про засідання комісій ради.

З позитивних аспектів Юрій Паперний відзначає появу розділу новин фракцій, втім за його словами новини з цього розділу не з'являються у стрічці, і до розділу доводиться заходити у ручну.

Начальник управління зв’язків з громадськістю ради Ольга Ванжула, зазначила, що доступ на засідання постійних комісій і президії вільний, і будь-який громадянин може їх відвідати.

За результатами експертного обговорення присутні дійшли до висновку, що у роботі обласної ради є досить багато прогалин. Втім, представники ради показали свою зацікавленість у вирішенні проблемних питань, та запропонували громадськості долучитись до розробки проектів рішень, що покликані ці проблеми розв'язати.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини