Громадські консультації – для об’єднаних громад
На Чернігівщині три об’єднані громади – Кіптівська, Деснянська та Вертіївська – стали учасниками проекту «Без мешканців не вдасться.

Громадські консультації як стандарт функціонування об’єднаних громад». Проект, до участі в якому запрошено 10 нових об’єднаних громад з трьох регіонів України, реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ та фондом «Школа лідерів» (Польща).
Упродовж півроку представники влади і громадськості контактуватимутьіз польськими експертами та українськими консультантами, щоб розробити і затвердити положення про громадські консультації, а також активно співпрацювати із представниками громад, залучаючи їх до ухвалення рішень на місцевому рівні.
Під час першого семінару, що відбувся минулого тижня у Києві, посадовці й активісти об’єднаних громад (окрім Чернігівщини, ще з Полтавщини і Черкащини) мали змогу поспілкуватися із представниками польського місцевого самоуправління Адамом Гжегжулкою (мерія Варшави), Пшемиславом Майором (муніципалітет Беруня) та представниками неурядових організацій МаєюМаньковською і Магдаленою Тхужніцкою.
На переконання європейських експертів, громадські консультації дозволяють краще вивчити суспільні потреби, уникати конфліктів у процесі реалізації окремих ініціатив, а також формують позитивний імідж та атмосферу довіри до діяльності органів місцевого самоуправління. Крім того, забезпечують прозорість органів влади і відповідальність з боку мешканців. Приміром, у Польщі громадські консультації у різних формах (громадські слухання, онлайн-опитування, анкетування) проводяться від столиці до маленьких гмін (громад).
Думкою мешканців органи влади цікавляться, починаючи від ухвалення окремих документів, що стосуються життєдіяльності громади, до практичних кроків діяльності – будівництва парків, цільового використання окремих територій.
Ігор Мороз, голова Вертіївської об’єднаної громади
Я очолюю громаду поки що чотири місяці, багато вчуся, але вже зараз зрозуміло, будь-які рішення повинні прийматися з урахуванням думки громади. І цей проект дозволяє ознайомитися із польським досвідом та пристосувати його до українських реалій.
Ірина Дубик, начальник відділу культури Кіптівської об’єднаної громади
Ми належимо в Україні до першопрохідців у справі формування об’єднаних громад. Цей процес трохи нагадує темну кімнату, де напомацки знаходиш добре відомі речі. Для нас дуже важливим є спілкування з колегами, адже всі ми робимо одну справу, і вивчення кращого закордонного досвіду. Тим паче, що Польща продемонструвала успішне реформування місцевого самоуправління. Проект «Без мешканців не вдасться» створює умови для підвищення активності наших громадян, формування реального, а не формального впливу на прийняття рішень у новостворених об’єднаних громадах.
Тетяна Прокопенко, заступник голови Деснянської селищної ради
У нашій громаді є достатньо багато активних мешканців. На початковому етапі розвитку об’єднаних громад важливо для активістів і представників влади навчитися взаємно довіряти один одному, постійно вести діалог і бути партнерами, а не опонентами. Влада тільки тоді має позитивний імідж, коли працює відкрито та цікавиться думкою громадян, реально враховує їхні пропозиції та побажання.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).