Про організаційно-культурний та фінансовий аспект відзначення 30-их роковин Чорнобильської катастрофи
Мітинг-реквієм, концертна програма, спортивні змагання, тематичні кіносеанси та лекторії, наукова конференція,а головне матеріальна підтримка потребуючим — про деталі усіх цих заходів, присвячених 30-им роковинам Чорнобильської катастрофи говорили сьогодні в облдержадміністрації.

Засідання тематичного організаційного комітету проходило за головування першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича. В обговоренні також взяла участь заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова, а також голова обласної організації Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун та голова обласного відділення Українського національного Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Євгеній Сонник.
Як було зазначено на нараді, цьогоріч формат урочистостей буде трохи змінено. Зокрема покладання квітів перейде у мітинг, а до концертної програми залучать більше дитячих колективів.
Представники громадських організацій чорнобильців не лише підтримують цю ідею, а й самі ініціюють низку заходів, де покоління ліквідаторів зможе більше та доступніше розповісти молоді про ту страшну подію.
У планах влади та громадськості і створення у Чернігові скверу пам’яті.
Втім, окрім питань організації культурних заходів говорили і про повсякденні проблеми ліквідаторів, постраждалих та їх родин.
Зокрема зазначалося про надання належного медичного обслуговування зазначений категорії населення.
Довідково: Понад 5 мільйонів гривень передбачено на санаторно-курортне лікування громадян, віднесених до категорії 1, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Ця сума стовідсотково забезпечує потребу в санаторно-курортному лікуванні громадян, які у 2015 році в установленому порядку звернулися із заявами та медичними довідками до органів соціального захисту населення. Загалом заяви подали 1041 особа категорії 1 та 12 батьків дітей-інвалідів.
Враховуючи зміни у законодавстві, постраждалі громадяни, віднесені до категорій 2 та 3, а також потерпілі діти втратили право на отримання санаторно-курортних путівок за державною програмою.
Посадовці наголошували, що останнім часом матеріальна підтримка цих потреб збільшилася, однак її все ж недостатньо.
Це стосується й інших сфер життєдіяльності чорнобильців. Саме тому виникла ідея ініціювати створення спеціальної обласної Програми, так як на загальнодержавному рівні її не існує.
Варто зазначити, що цьогоріч на виплату матеріальної підтримки постраждалим від Чорнобильської катастрофи з обласного бюджету виділено 120 тисяч гривень.
— Через напругу в країні щодо ситуації на сході, суспільство дещо нівелює значення подій недавньої історії. Втім, наше завдання не лише привернути увагу до подвигу наших земляків під час ліквідації масштабної аварії, а й гідно їм віддячити, — наголосив Леонід Сахневич.
Згодом буде оприлюднено детальний заходів, присвячених 30-им роковинам Чорнобильської катастрофи.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.